زندگی

اخبار مهم امروز گروه اجتماعی برنا

اخبار مهم امروز گروه اجتماعی برنا

مهم ترین اخبار اجتماعی خبرگزاری برنا طی 24 ساعت گذشته به شرح ذیل است.

اخبار مهم امروز گروه اجتماعی برنا

به گزارش برنا؛ مهم ترین اخبار اجتماعی طی 24 ساعته گذشته به شرح ذیل است:

مدیر بهزیستی شهر تهران مطرح کرد:

ساماندهی ۷۰۰ کودک کار و خیابانی در تهران

سید سعید آرام گفت: از سال گذشته تاکنون حدود ۹۰۰ کودک جذب و شناسایی و پرونده آنها تشکیل و اسکن عنبیه آنها گرفته شده است و با همراهی اداره کل اتباع و شهرداری و قوه قضایی بیش از ۷۰۰ کودک از مراکز بهزیستی تهران ترخیص و ساماندهی شده‌اند.

وزیر بهداشت:

توانمندسازی ماماها باید در دستور کار قرار گیرد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به معاون آموزشی وزارت بهداشت بر ضرورت توانمندسازی کادر مامایی و حضور هر چه بیشتر دانشجویان این رشته در بخش های زنان و زایمان تاکید کرد.

مجید فراهانی مطرح کرد:

انتقاد از رد صلاحیت سرمایه‌های شهر و کشور؛ خواستار دلجویی و توقف این روند هستم

عضو شورای شهر تهران ضمن تشکر از آتشنشانان فداکار در جریان اطفا حریق پالایشگاه تهران نسبت به روند کند واکسیناسیون کشور و رد صلاحیت اعضای شورای شهر پنجم اعتراض کرد.

عملکرد فرهنگی دانشگاه‌ها مبتنی بر اسناد بالادستی و برنامه‌های کلان ملی باشد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست معاونان فرهنگی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی با اشاره به اهمیت انجام اقدامات فرهنگی در حوزه آموزش عالی، گفت: عملکرد فرهنگی دانشگاه‌ها باید همواره مبتنی بر اسناد بالادستی و برنامه‌های کلان ملی، همچون مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی باشد.

آخرین اطلاعات درباره نحوه برگزاری آزمون‌ استخدام پیمانی دانشگاه‌ها

اطلاعیه‌ درخصوص ثبت‌نام‌ و شرکت در‌ آزمون‌ استخدام پیمانی دانشگاه ها، موسسات آموزشی پژوهشی و پارک های علم و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سال 1400 منتشر شد.

محسن هاشمی در سیصدمین جلسه شورای شهر تهران:

مردم نقش تعیین کننده و حساس در جمهوری اسلامی دارند

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: با وجود آنکه رهبرانقلاب در سخنرانی سالگرد امام، نقش حساس و تعیین کننده مردم در جمهوری اسلامی را تبیین کردند اما هنوز جریانی قدرتمند وجود دارد که نقش مردم را زینتی و ظاهری می داند و مبنای شرعی و حقوقی برای نظر و حضور مردم قائل نیست.

رئیس کمیته محیط زیست و خدمت شهری شورای شهر تهران ضمن تشریح آخرین وضعیت آرادکوه مطرح کرد؛

آرادکوه تا پنج سال آینده منتقل نمی‌شود/ انجام مطالعات برای جایابی محل دفن پسماند

سید آرش حسینی میلانی با اشاره به آخرین وضعیت محل دفن پسماند پایتخت در جریان بازدیدی که از این منطقه داشته است، تاکید کرد: تغییرات زیادی در مرکز آرادکوه صورت گرفته که این امر تغییراتی موضعی بوده اما جابه‌جایی آراد کوه در افق زمانی کوتاه مدت صورت نمی‌گیرد و حداقل ظرف پنج سال آینده انجام نمی‌شود.

مرگ ۱۷۹ بیمار کرونایی دیگر در کشور/ شناسایی ۸ هزار و ۸۴۶ بیمار جدید

طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۱ هزار و ۳۶۲ نفر رسید.

نماینده مجلس شورای اسلامی :

سازمان غذا و دارو دریافت پانسمان‌های بیماران پروانه‌ای را تکذیب کرد/ اگر خانه «ای بی» مستنداتی دارد ارائه دهد/ آغاز تولید داخل پانسمان برای بیماران

حسینعلی شهریاری گفت: با سازمان غذا و دارو تماس گرفتم و به بنده اعلام کردند 5/8 تُن پانسمان بیماران پروانه‌ای دریافت نکردند و چنین موضوعی صحت ندارد، اگر خانه «ای بی» مدارک و مستنداتی دارد، ارائه دهد تا سازمان غذا و دارو و همچنین کمیسیون بهداشت و درمان مجلس پیگیری کند.

رئیس ستاد انتخابات شورای وحدت تشریح کرد؛

آخرین اخبار از لیست اصوگرایان در شورای وحدت/ انتقاد از مجلس انقلابی جهت تلاش برای موفقیت افرادی خاص در انتخابات/ نیروهای اصولگرا در مجلس قبلی تائید صلاحیت شدند اما امروز توسط مجلس انقلابی رد می شوند

مرتضی طلایی با اشاره به آخرین وضعیت لیست شورای وحدت برای انتخابات پیش رو از رد صلاحیت های غیر قانونی در شورای نظارت مرکزی انتقاد کرد و گفت: نیروهای اصولگرا در هیات نظارت مجلس دهم تائید صلاحیت شده اند اما امروز توسط هیات نظارت مجلس انقلابی رد صلاحیت می شوند که اتفاق بسیار عجیبی است.

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران مطرح کرد:

مشاهده مواردی از ابتلا به تب کریمه کنگو در جنوب کشور/ احتمال شیوع بیماری‌های ناشی از بی‌آبی در کشور/ مردم از شنا کردن در آب‌های آلوده شدیدا خودداری کنند

ایرج خسرونیا گفت: باتوجه به بی‌آبی، کم آبی و خشکسالی ممکن است امسال برخی بیماری‌هایی چون مسمومیت غذایی و بیماری‌های ناشی از آب تنی در آب‌های آلوده افزایش پیدا کند.

عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران:

شورای شهر جای سیاسی بازی نیست/شورای شهر ششم تکلیف 70 هزار پرسنل شهرداری را مشخص کند/دولت باید از تهران خارج شود

محمدمهدی تندگویان گفت: متاسفانه یکی از معایب همه دوره‌ها شورای شهر سیاسی بودن و انتخاب شهردار سیاسی است، شهرداری که بعدا تمایل به رئیس جمهور شدن دارد بنابراین باید جلوی سیاسی بازی در شورای شهر و شهرداری را گرفت و بر ارائه خدمات عمومی تمرکز کرد.

در گفتگو با یک جامعه شناس تشریح شد؛

کاندیداهای ریاست جمهوری باید به کدام یک از مسائل اجتماعی توجه کنند؟

امیر محمود حریرچی به تشریح مهم ترین مسائل اجتماعی کشور پرداخت و از کاندیداهای ریاست جمهوری خواست تا برنامه های خود را به دور از شعارزدگی برای حل مسائل اجتماعی ارائه دهند.

منبع

اخبار مهم امروز گروه اجتماعی برنا
www.borna.news

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا