زندگی

اگر هر روز شکلات بخورید، چه اتفاقی در بدن شما می‌افتد؟

اگر هر روز شکلات بخورید، چه اتفاقی در بدن شما می‌افتد؟

همه می‌دانند که مفیدترین شکلات، شکلات تلخ است. محتوای دانه‌های کاکائو که حداقل ۷۰ درصد در آن کاکائو باشد برای بدن مفید است.

اگر هر روز شکلات بخورید، چه اتفاقی در بدن شما می‌افتد؟

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، شکلات شیر ​​و انواع شکلات‌های طعم‌دار تنها حاوی مقدار کمی کاکائو هستند و بیشتر آن‌ها روغن‌های فراوری‌شده و شکر هستند. با این حال، قند در شکلات تلخ نیز یافت می‌شود، اگرچه مقدار آن بسیار کمتر است.

شکلات محصولی با کالری بالاست. همه شکلات‌ها به دلیل محتوای چربی زیاد است، که می‌تواند به عنوان یک سوخت انرژی عالی محسوب شود و تهدیدی برای سلامتی بدن محسوب نمی‌شود. علاوه بر این، شکلات تلخ حاوی ویتامین‌های E، K، برخی ویتامین‌های گروه B و همچنین مقدار زیادی آهن و مس است. منیزیم، فسفر، روی و منگنز نیز در شکلات یافت می‌شود.

پزشک خانواده ناتالیا گورن در مقاله‌ای در مورد خطرات و فواید مصرف منظم شکلات صحبت می‌کند: «اگر هر روز یک برش بخورید، برای سلامتی مفید است.»

وی همچنین اشاره کرد که تفاوت اصلی شکلات شیری و شکلات تلخ در درصد کاکائو موجود شکلات در آنهاست. این غلظت بالای دانه‌های کاکائو است که تمام مزایای استفاده از محصول را به همراه دارد و مسئول محافظت در برابر رادیکال‌های آزاد، بهبود خلق و خوی به دلیل تولید اندورفین و همچنین اشباع با مواد معدنی مفید است.

بیشتر بخوانید

این متخصص در پایان گفت:، اما افراد دیابتی یا چاق باید از مصرف مکرر شکلات خودداری کنند.

تحقیقات اخیر همچنین نشان داده که شکلات برای تقویت عملکرد مغز مفید است. دانه‌های کاکائو حاوی مواد ارزشمند فلاونول‌هاست که از مناطق مسئول حافظه در مغز و همچنین سرعت فرآیند‌های فکر کردن محافظت می‌کند.

منبع: اسپوتنیک

انتهای پیام/

منبع

اگر هر روز شکلات بخورید، چه اتفاقی در بدن شما می‌افتد؟
www.yjc.news

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا