زندگی

برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر برای جامعه روحیه‌بخش است

برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر برای جامعه روحیه‌بخش است

تهران- ایرنا- تهیه‌کننده فیلم سینمایی «دشت خاموش» گفت: برگزاری یک جشنواره سینمایی در این شرایط کرونایی برای جامعه و اهالی سینما روحیه‌بخش است و باعث تزریق امید می‌شود.

برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر برای جامعه روحیه‌بخش است

سعید بشیری، روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به این‌که برگزاری جشنواره در این شرایط نیاز به جسارت داشت تاکید کرد: بازتاب خبری این جشنواره برای مردم خوب است و این نوید را می‌دهد که کابوس کرونا رو به اتمام است.

وی افزود: در برخی کشورها مثل آمریکا مجامع عمومی و سالن‌های سینما بازگشایی شده‌اند. پیش‌بینی من این است که در ایران با روند واکسیناسیون از مهرماه شرایط سینماها مطلوب شود. چون چند ماهی طول می‌کشد که حس اعتماد مردم به سالن‌های سینما برگردد.

این تهیه‌کننده با اشاره به این‌که فیلم دشت خاموش در بخش جشنواره جشنواره‌های رویداد جهانی فیلم فجر شرکت دارد، اظهار داشت: این فیلم اولین نمایش خود در ایران را تجربه می‌کند. درخواست ما این بود که فیلم در جشنواره داخلی فیلم فجر حضور داشته باشد. اما چون دشت خاموش مجوز ویدئویی داشت، به لحاظ قانونی این اجازه را پیدا نکرد. مدیران جشنواره جهانی فیلم فجر با من تماس گرفتند و درخواست کردند که فیلم در این رویداد شرکت کند و من هم پذیرفتم. البته در این بخش رقابتی وجود ندارد. صرفا فیلم‌هایی که در جشنواره‌های معتبر دیگر جایزه گرفته‌اند، نمایش داده می‌شوند.

بشیری با بیان این که دوست دارم، فیلم دشت خاموش تا دو سه ماه دیگر، در بخش هنر و تجربه اکران شود توضیح داد: این فیلم راجع به یک کوره پزخانه است که یک سری خانواده در آن کار می کنند و مشکلات خودشان را دارند. ورشکستگی آنجا ممکن است روی زندگی‌شان تاثیر بگذارد.

وی افزود: مهم ترین جایزه‌ای که این اثر دریافت کرده، عنوان بهترین فیلم از بخش افق های ونیز است. این جایزه برای اولین بار نصیب سینمای ایران می‌شود.

به گزارش ایرنا، فیلم «دشت خاموش» به کارگردانی احمد بهرامی موفق به دریافت جوایز سینمایی زیادی از جمله جایزه بهترین فیلم بخش افق‌های جشنواره ونیز و جایزه بهترین فیلم از انجمن منتقدان جهانی و همچنین جایزه اعتماد ملی ایتالیا و… شده است.

علی باقری، فرخ نعمتی ، مهدیه نساج، ناصر علاقمندان، مجید فرهنگ، تورج الوند، نرگس امینی، محسن یگانه، راضیه ایرانی، شقایق آقا زاده، مهتاب خوش منش، پارسا و آرشا سبحانی، اهورا و برسام بهرامی و  مینا سرقره بازیگران « دشت خاموش» هستند.

سعید بشیری تهیه کننده فیلم نیز پیش از این آثاری چون مجموعه‌های تلویزیونی دو قدم مانده به صبح ، دور میز شب ، سفید و سریال به رنگ خاک را تهیه کرده است.

منبع

برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر برای جامعه روحیه‌بخش است
www.irna.ir

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا