زندگی

ترامپ: به‌زودی کنترل کاخ سفید و کنگره را در اختیار خواهیم گرفت

ترامپ: به‌زودی کنترل کاخ سفید و کنگره را در اختیار خواهیم گرفت

رئیس جمهور پیشین آمریکا در یک فیلم ویدئویی وعده داده است که جمهوریخواهان به زودی کنترل کاخ سفید و کنگره را در اختیار خواهند گرفت.

ترامپ: به‌زودی کنترل کاخ سفید و کنگره را در اختیار خواهیم گرفت

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا روز شنبه در سخنانی در کارولینای شمالی ضمن انتقاد شدید از آنتونی فائوچی کارشناس ارشد بیماری های عفونی ایالات متحده به خاطر نحوه مدیریت بحران کرونا، از چین نیز خواست تا به خاطر شیوع گسترده ویروس کرونا جبران خسارت کند.

بر اساس این گزارش، ترامپ همچنین در بخشی از اظهارات خود تحقیقات مقام های قضایی درباره فعالیت های تجاری و سوابق مالیاتی اش را محکوم کرده است.

ترامپ در حالی از فائوچی انتقاد کرده است که پیش از این نیز تعداد دیگری از مقام های حزب جمهوریخواه از فائوچی به خاطر درخواست از مردم آمریکا برای استفاده از ماسک با هدف محافظت در برابر ویروس کرونا انتقاد کرده اند. فائوچی همچنین تئوری نشت ویروس کرونا از یک آزمایشگاه در ووهان چین را زیر سئوال برده است.

ترامپ گفت: فائوچی یک پزشک بزرگ نیست بلکه یک تبلیغ کننده بزرگ و مهم است چرا که بارها در برنامه های تلویزیونی حاضر شده است. ولی او تقریبا درباره همه مسائل اشتباه کرده و همین طور درباره ووهان و آزمایشگاه نیز دچار اشتباه شده است.

نهادهای اطلاعاتی آمریکا هنوز در حال تحقیق درباره منشا اصلی گسترش ویروس کرونا هستند.

اظهارات ترامپ در حالی است که مدیریت ضعیف وی در مقابله با شیوع ویروس کرونا یکی از مهمترین عوامل شکستش در برابر جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری 2020 به شمار می رود.

ترامپ همچنین از مقام های پکن خواسته است تا بیش از 10 تریلیون دلار خسارت و غرامت به ایالات متحده و جهان به خاطر مدیریت ضعیف بحران کرونا بپردازند و کشورها باید بدهی خود به چین را لغو کنند.

رئیس جمهور پیشین آمریکا در ادامه از تحقیقات قضایی دفتر دادستان کل نیویورک درباره فعالیت های تجاری و سوابق مالیاتی اش به شدت انتقاد کرده است.

وی در این باره گفت: این تحقیقات تلاشی از سوی دموکرات ها است که پس از 2 بار استیضاح راه به جایی نبردند و آنها تا نوامبر 2024 این گونه اقدامات را متوقف نخواهند کرد.

ترامپ همچنین در یک فیلم ویدئویی که به تازگی منتشر شده، وعده داده است که جمهوریخواهان به زودی کنترل کاخ سفید و کنگره را در اختیار خواهند گرفت.

انتهای پیام/

منبع

ترامپ: به‌زودی کنترل کاخ سفید و کنگره را در اختیار خواهیم گرفت
www.tasnimnews.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا