زندگی

رازی که که اگر بدانید با خوردن وعده صبحانه به مدت طولانی سیر می‌مانید!

رازی که که اگر بدانید با خوردن وعده صبحانه به مدت طولانی سیر می‌مانید!

صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی در روز است که متخصصان مصرف آن را الزامی می‌دانند.

رازی که که اگر بدانید با خوردن  وعده صبحانه به مدت طولانی سیر می‌مانید!

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی در روز است که متخصصان مصرف آن را الزامی می‌دانند. این خبر را بخوانید تا راز خوردن یک صبحانه فوق العاده سالم را متوجه شوید.

برکسی پوشیده نیست که یکی از سالم‌ترین صبحانه‌هایی که می‌توان خورد بلغور جو دو سر یا همان اوت میل می‌باشد. اما اوت میل نمی‌تواند افراد را برای مدتی طولانی سیر نگهدارد و این موضوع می‌تواند باعث مصرف میان وعده‌های ناسالم شود.

بیشتربخوانید

طبق نظر متخصصان یک صبحانه سالم و خوب باید بتواند فرد را برای مدتی طولانی‌تر سیر نگهدارد تا از مصرف میان دعده‌های پر از قند و چربی پرهیز شده و وزن را کاهش دهد.

اما بلغور جو دوسر برای بسیاری از انجام این کار ناتوان است.  این بدان معنا نیست که باید از خوردن آن صرف نظر کنید چرا که سرشار از فیبر بوده و بسیاری از مواد مغذی را درون خود جای داده است.

متخصصان راز سالم‌تر کردن بلغور جو دو سر را ترکیب کردن ان با چربی‌های مفید و پروتئین می‌دانند که می‌تواند افراد را برای مدت طولانی تری سیر نگهدارد.

کره بادام زمینی یک منبع پروتئین و چربی‌های سالم بوده که طعم فوق العاده‌ای دارد. شما می‌توانید با ترکیب این ماده غذایی بسیار خوشمزه با بلغور جو دوسر خود، علاوه بر طعم دادن به آن، از مزایای سلامتی که ایجاد می‌کند نیز استفاده کنید.

چربی‌ها مدت طولانی تری در دستگاه گوارش باقی مانده و از این جهت برای یک مدت طولانی تری احساس سیری را ایجاد می‌کند که نقش بسیار مهمی در کاهش وزن و کنترل وزن سالم دارد.

از طرف دیگر مصرف پروتئین باعث جلوگیری از فعال شدن هورمون گرسنگی شده و شما را برای مدتی طولانی سیر نگه می‌دارد. متخصصان پیشنهاد می‌کنند که در هر وعده غذایی خود ۲۰ تا ۳۰ گرم پروتئین مصرف کنید.

علاوه بر کره بادام زمینی، پختن بلغور جو دوسر در شیر، به جای آب نیز می‌تواند چربی و پروتئین موردنیاز شما را تامین کند. استفاده از آجیل ها، میوه ها، ماست یونانی و تخم مرغ در کنار جو دوسر نیز می‌تواند بسیار مفید باشد.

منبع: سایت طلا

انتهای پیام/

منبع

رازی که که اگر بدانید با خوردن وعده صبحانه به مدت طولانی سیر می‌مانید!
www.yjc.news

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا