زندگی

راهکار افزایش احترام متقابل بین خانواده‌های زوجین

.

راهکار افزایش احترام متقابل بین خانواده‌های زوجین

کارشناس حوزۀ خانواده می‌گوید خوب است در زندگی مشترک این قاعده را رعایت کنیم که زوجین محوریت زندگی مشترک را یکدیگر قرار دهند.

راهکار افزایش احترام متقابل بین خانواده‌های زوجین

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، حجت‌الاسلام تراشیون در برنامۀ سمت خدا ضمن بیان راهکارهای تقویت رابطۀ زوجین گفت: وقتی از مرد یا زن در جامعه صحبت می‌شود، منظورمان باید مرد و زنی باشد که دین تعریف می‌کند. مرد بودن را بر اساس یکسری آداب و سنن خود تعریف می‌کنیم. می‌دانیم مردی که چنین باشد، به دل نمی‌نشیند.

وی افزود: مرد دینی یعنی مردی که ساختار شخصیتی او را دین تعیین می‌کند. مصادیق زیادی هم در روایات دربارۀ ویژگی‌ها مرد و اقتدار او داریم؛ همچنین دربارۀ ظرافت زنانه در محیط خانه. 

تراشیون دربارۀ تأثیر تقویت رابطۀ عاطفی بین زوجین گفت: خوب است در زندگی مشترک این قاعده را رعایت کنیم که زوجین محوریت زندگی مشترک را یکدیگر قرار دهند، مابقی افراد مراحل بعد هستند حتی والدین؛ یعنی هر اندازه هستۀ مرکزی را تقویت کنیم (که همان محبت است) روابط بعدی هم مقاوم‌تر می‌شود. گاهی هستۀ مرکزی را بر هم می‌ریزیم، بی‌احترامی به والدین هم بیشتر می‌شود؛ اما یک موقع زن و شوهر به این مرحله می‌رسند که یک روح در دو بدن هستند؛ در این صورت به همان اندازه که پدر و مادر همسرم برایم عزیزند، قطعاً همسرم نیز به همان اندازه به والدینم احترام می‌گذارند. گاهی اوقات زوجین، خانواده‌های خود را دشمن همدیگر می‌دانیم. 

انتهای‌پیام/ 

منبع

راهکار افزایش احترام متقابل بین خانواده‌های زوجین
www.tasnimnews.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا