زندگی

راهکار‌های خلاص شدن از چربی‌های شکمی

راهکار‌های خلاص شدن از چربی‌های شکمی

آشنا شدن با عوامل چاقی شکم باعث می‌شود تا راهکار مناسب برای حذف چربی‌های این ناحیه از بدن را انتخاب کنید.

راهکار‌های خلاص شدن از چربی‌های شکمی

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اگر از آن دسته افرادی هستید که تنها در قسمت شکم و پهلو چربی اضافه دارید و تمایل دارید چربی‌های آن منطقه را بسوزانید؛ توصیه می‌شود به راهکار‌های بیان شده در ادامه توجه کنید اما قبل از آن بهتر است با عوامل چاقی شکم آشنا شوید. آشنا شدن با عوامل چاقی شکم باعث می‌شود تا راهکار مناسب برای حذف چربی‌های این ناحیه از بدن را انتخاب کنید.

عوامل ژنتیکی از مهم‌ترین دلایل چاقی ناحیه شکم محسوب می‌شوند. در واقع محل ذخیره چربی در بدن افراد تحت تاثیر ژنتیک است. پرخوری به خصوص در وعده شام و آن هم دیرهنگام از دلایل دیگر محسوب می‌شود.

از دیگر عوامل مهم در چاقی منطقه شکمی می‌توان به مواردی مانند کمبود خواب، استرس به دلیل افزایش هورمون کورتیزول، کم تحرکی به طور کلی سبک زندگی یکجا نشینی و تغییرات هورمونی به عنوان مثال در زنان در دوران یائسگی اشاره کرد.

مصرف برخی دارو‌ها مانند دارو‌های دیابت، میگرن، اختلالات خلقی، پرفشاری خون، کورتون ها، قرص‌های ضدبارداری و مصرف زیاد کربوهیدارت‌های تصفیه شده و شکر به دلیل مقاومت انسولین از دیگر عوامل مهم در افزایش چربی ناحیه شکمی محسوب می‌شوند. از مهم‌ترین راهکار‌های خلاصی از چربی‌های شکمی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

ورزش کنید

توصیه می‌شود تمرینات هوازی و قدرتی در بیشتر روز‌های هفته و افزایش شدت تمرین‌ها را در صورت لزوم به مرور زمان انجام دهید. همچنین بهتر است تمام عضلات بدن را در فعالیت‌های ورزشی به کارگیری کنید.

استرس را کنترل کنید

در واقع استرس با افزایش کورتیزول باعث ذخیره چربی در شکم می‌شود. همچنین استرس تمایل فرد به مصرف غذا‌های پرکالری و چرب را افزایش می‌دهد.

مصرف مواد غذایی مضر را کم یا ترک کنید

توصیه می‌شود مصرف غذا‌های فرآوری شده، چربی‌های اشباع، غلات تصفیه شده مانند نان سفید و بیسکوئیت و قند‌های تصفیه شده در نوشابه‌ها و دسر‌ها را تا حد امکان کاهش دهید.

هر شب حداقل ۷ ساعت بخوابید

کم خوابی و افزایش استرس نسبت به اشتها و سیستم مغز اثر می‌گذارد.

رعایت تعادل، تناسب و تنوع در مصرف موادغذایی مفید

رعایت مهم‌ترین اصل تغذیه یعنی تعادل، تناسب و تنوع برای مصرف مواد غذایی به خصوص این افراد ضروری است؛ بنابراین سعی کنید میوه و سبزیجات تازه، غلات کامل و سبوس دار، منابع امگا ۳ مانند گردو و سالمون و چربی‌های تک غیراشباع مانند روغن زیتون را در حد اعتدال مصرف کنید.

سطح هورمون‌های بدن خود را بررسی کنید

افزایش سطح هورمون تستسترون در خانم‌ها کاهش وزن را دشوار می‌کند.

بیشتر بخوانید

انتهای پیام/

منبع

راهکار‌های خلاص شدن از چربی‌های شکمی
www.yjc.news

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا