زندگی

شرایط اخذ اقامت دائم کانادا

شرایط اخذ اقامت دائم کانادا

شرایط اخذ اقامت دائم کانادا

آیا از شرایط اخذ اقامت و تابعیت کانادا مطلع هستید؟ امروزه افراد زیادی از سرتاسر دنیا سعی در مهاجرت به کانادا دارند.

کانادا این کشور مهاجرپذیر خدمات و حمایت‌های قابل توجهی را برای افراد مقیم دائم و شهروندان کانادایی درنظر گرفته است.

کانادا کشوری در شمال آمریکاست. این کشور دومین کشور پهناور جهان است.

وجود شرایط اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و تحصیلی عالی در این کشور آن‌ را به پیشرفته‌ترین کشورها تبدیل کرده است.

از طرفی وجود جاذبه‌های گردشگری زیبا در این کشور یکی‌دیگر از دلایل مهاجرت افراد به این کشور محسوب می‌شود.

افراد روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا پیش‌رو دارند. روش‌هایی مانند مهاجرت تحصیلی، شغلی، ازدواج و غیره از جمله روش‌های مهاجرت به کانادا به‌حساب می‌آیند.

افرادی که به کانادا مهاجرت می‌کنند، در مرحله اول مهاجرتی موقتی خواهند داشت.

شرایط اخذ اقامت دائم کانادا

ویزای صادر شده برای چنین سفرهایی تاریخ انقضا دارد و اشخاص موظف هستند پس از اتمام دوره ویزا به کشور مبدا خود بازگردند. برای کسب اقامت دائم و شهروندی کانادا نیز روش‌هایی وجود دارد که در ادامه به بررسی این روش‌ها خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند دو دسته‌اند. دسته اول افرادی هستند که قصد اقامت دائم و تابعیت کانادا را دارند. این افراد پس از اینکه ویزای موقت خود را برای مهاجرت به کانادا دریافت کنند، حتما اقدامی جهت اقامت دائم در این کشور انجام خواهند داد.

در ادامه درباره روش‌های اخذ اقامت دائم توضیح خواهیم داد. دسته دوم افرادی هستند که بنابه دلایل خاص مانند تحصیل یا مسائل شغلی مجبور به مهاجرت به کانادا هستند. این افراد قصد اقامت در این کشور را ندارند و پس از اتمام فعالیت خود به کشور مبدا باز خواهند گشت.

در این مقاله روی سخن ما با افرادی است که قصد اقامت دائم و اخذ تابعیت کانادا را دارند. مزایای زیادی برای مقیمان دائم و شهروندان کانادایی وجود دارد. از طرفی حضور چنین افرادی فواید زیادی از جمله مهارت‌های علمی و شغلی برای کانادا به‌همراه دارد.

به همین دلیل است که دولت کانادا درهای حمایت و پشتیبانی خود را به روی این افراد گشوده است. کانادا این کشور پیشرفته فرصت یک زندگی عالی و بدون نقص را برای مقیمان و شهروندان خود فراهم می‌آورد. اکنون متوجه دلایل گرمی بازار برای مهاجرت به کانادا شدید؟

افرادی‌که برای تحصیل یا مسائل شغلی به کانادا مهاجرت می‌کنند، تحت شرایط خاص قادر به اخذ اقامت دائم در این کشور خواهند بود. هدف افرادی که اقامت دائم کانادا را کسب می‌کنند، دسترسی به شهروندی کاناداست. اولین شرط لازم برای اخذ شهروندی کانادا اقامت دائم در کانادا به مدت دو سال است.

برای اخذ اقامت دائم کانادا و درنتیجه رسیدن به شهروندی کانادا نیاز به ارائه مدارکی است که در ادامه این مدارک را به شما معرفی می‌کنیم:

برای اخذ اقامت و شهروندی کانادا لازم است که از شرایط زیر برخوردار باشید:

اولین شرط اخذ شهروندی کانادا داشتن حداقل دو سال اقامت دائم در این کشور است. پس مسئله اصلی برای رسیدن به شهروندی کانادا اخذ اقامت دائم در این کشور است. در ادامه به بررسی روش‌های اخذ اقامت دائم در کانادا می‌پردازیم.

روش های اخذ اقامت و تابعیت کانادا

یکی از روش‌های بارز مهاجرت به کانادا ثبت‌نام در سیستم اکسپرس اینتری است. در این سیستم متقاضیان با ایجاد یک حساب کاربری اقدام به کسب امتیاز می‌کنند. نحوه عملکرد این سیستم دعوت از متقاضیانی است که بیشترین امتیاز را برحسب مهارت‌های خود کسب کنند.

با تکمیل مدارک امتیازات بیشتری برای متقاضیان ثبت خواهد شد. از طرفی حضور برخی کارفرمایان کانادایی در این سیستم امکان یافتن یک موقعیت شغلی مناسب را برای افراد فراهم می‌آورد. سیستم اکسپرس اینتری برحسب سن، وضعیت تاهل، تحصیلات‌، مهارت‌های زبانی، سابقه سفر به کشورهای خارجی، برخورداری از تمکن مالی و سوابق شغلی مفید افراد امتیازاتی را به آنها اختصاص می‌دهد. هرماه برای دو نفر از افرادی که بیشترین امتیاز را در این سیستم کسب کنند، دعوتنامه ارسال می‌شود.

درصورتی که امتیاز دونفر به‌طور همزمان یکسان باشد اولویت ارسال دعوتنامه با شخصی است که زودتر در این سیستم ثبت‌نام کرده باشد. اشخاص متاهل برحسب مهارت‌های همسر خود نیز امتیازاتی کسب خواهند کرد. اگر امتیازات همسر شما بیشتر از شماست، بهتر است او را به‌عنوان متقاضی اول برای مهاجرت در سیستم معرفی کنید.

افرادی‌که برای مسائل شغلی به کانادا مهاجرت می‌کنند، دو دسته‌اند. برخی از افراد از طریق دریافت یک پیشنهاد شغلی از جانب کارفرمایان کانادایی به اخذ ویزا و مهاجرت به کانادا اقدام می‌کنند. این پیشنهاد شغلی از روش‌های مختلفی به دست می‌آید. برخی از این روش‌ها ثبت‌نام در سیستم اکسپرس اینتری، مراجعه به مجلات اینترنتی، سایت‌های آنلاین کاریابی و غیره هستند. عده دیگری از افراد نیز از طریق یک فعالیت تجاری در کانادا اقدام به اخذ ویزای کاری می‌کنند.

به‌دلیل سیستم آموزشی عالی در کانادا سالانه دانشجویان زیادی اقدام به مهاجرت تحصیلی به کانادا می‌کنند. دولت کانادا حمایت‌های زیادی از دانشجویان بین‌المللی درنظر گرفته است. ویزای تحصیلی یک ویزای موقت است و زمان اعتبار مشخصی دارد.

البته این به معنای عدم امکان تمدید ویزای تحصیلی کانادا نیست. پس از پایان تحصیل این امکان برای دانشجویان فراهم است که به‌دنبال یک فرصت شغلی مناسب در کانادا باشند. برخی از دانشجویان موقعیت شغلی مناسب خود را قبل از پایان دوره تحصیل به‌دست می‌آورند و از این طریق اقامت دائم خود را در این کشور کسب می‌کنند.

اقامت دائم و اخذ شهروندی کانادا از مزایای بی‌شماری برخوردار است. در این قسمت مزایای اقامت دائم و شهروندی کانادا را به‌صورت جداگانه بررسی خواهیم کرد. اقامت دائم در کانادا مزایای زیادی دارد که اخذ شهروندی کانادا مکمل این مزایا محسوب می‌شود.

اشخاصی که با روش های قانونی اقدام به مهاجرت به کانادا کرده‌اند، این امکان برایشان فراهم است که با روش‌های خاصی اقامت دائم خود را در کانادا کسب کنند. اخذ اقامت دائم کانادا مزایای زیادی را برای اشخاص به‌همراه دارد. در این قسمت به بررسی این مزایا می‌پردازیم:

مزایای شهروندی کانادا

اشخاصی که موفق به اخذ اقامت دائم خود در کانادا شده باشند، پس از دوسال تحت شرایط ساده و خاصی قادر به اخذ شهروندی کانادا خواهند بود. اخذ شهروندی کانادا از مزایای بیشتری نسبت به مقیمان دائم برخوردار هستند. این مزایا به شرح زیر است:

برای مهاجرت به کانادا ابتدا هدف خود را مشخص کنید. شما پس از مهاجرت موقت به کانادا و اخذ ویزای مدت‌دار خود از طریق روش‌هایی ساده قادر به اخذ اقامت دائم خود در این کشور خواهید بود. تنها کمی دقت برای رعایت قوانین و ارائه مدارک لازم است که به اقامت دائم کانادا دسترسی یابید.

افرادی ‌که اقامت دائم خود در کانادا را به‌دست می‌آورند از مزایای زیادی توسط دولت کانادا بهره‌مند می‌شوند. از طرفی پس از اخذ اقامت دائم تنها دوسال تا اخذ شهروندی کانادا فاصله دارید. شهروندی کانادا مکملی برای مزایای حاصل از اقامت دائم در کانادا محسوب می‌شود.

هرگز از شرایط خاص و ویژه شهروندی کانادا غافل نمانید و از این طریق به بهترین سطح از زندگی دسترسی پیدا کنید. اگر برای اخذ اقامت و تابعیت کانادا نیاز به مشاوره یا پشتیبانی دارید، پیشنهاد می‌کنیم به سایت تراست مراجعه کنید.

در این سایت از خدماتی چون مشاوره رایگان و پیکاپ کانادا بهره‌مند شوید.

تزیین سیسمونی نوزاد دخترانه و پسرانه ۱۴۰۰ جدید

با انواع مدل آستین مانتو، بیشتر آشنا شوید!

داستان لوگوی برندهای معروف لباس

چطور کتاب‌هایی برای خواندن انتخاب کنیم؟

نکات ضروری برای نگهداری از لوازم خانه

راهنمای کامل خرید صندل تابستانی

استفاده از بام سبز و دیوار سبز در طراحی ویلا چه تاثیری بر رطوبت و دمای محیط می…

برندهای موفق ایرانی در جهان

طراحی پارچه چیست؟

از کجا هتل داریوش کیش رزرو کنیم؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات من را ذخیره کن تا در آینده نیازی به ورود اطلاعات نداشته باشم

منبع

شرایط اخذ اقامت دائم کانادا
delbaraneh.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا