زندگی

“شهربانو” ناامیدکننده نیست/ جنایات شوکه کننده با ساختن فیلم قابل پیشگیری است

“شهربانو” ناامیدکننده نیست/ جنایات شوکه کننده با ساختن فیلم قابل پیشگیری است

سامان صفاری در “شهربانو” ایفای نقش کرده و این فیلم را شریف می‌داند و می‌گوید می‌تواند نماینده خوبی برای ایران باشد؛ و اصلاً ناامیدکننده نیست.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، در اولین روز جشنواره جهانی فیلم فجر، فیلم شهربانو که روی پرده جشنواره ملی نیامد، حالا برای نخستین بار اکران شد. کاری به کارگرانی مریم بحرالعلومی که نسخه خارجی آن «Lady of the City» نام دارد و به بخش مسابقه بین‌الملل (سینمای سعادت) سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر راه یافته است.

این فیلم همچنین روز شنبه 8 خردادماه در سالن شماره یک پردیس سینمایی چارسو و سه‌شنبه 11 خردادماه در سالن شماره یک پردیس سینمایی آزادی اکران می‌شود. مریم بحرالعلومی پیش از این سیمرغ بهترین کارگردان آسیایی سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر را برای اولین فیلم خود «پاسیو» دریافت کرده است و این دومین حضور رقابتی این کارگردان در جشنواره جهانی فجر به شمار می‌رود.

بحرالعلومی به جای خلاصه داستان «شهربانو» نوشته است: یکی از بدترین مجازات‌ها اینه که وسط یه اشتباهِ ناخواسته یا خواسته‌ای اشتباه، خودت رو حبس کنی تا ابد… جوری که انگار، نه راه پس داری نه راه پیش. نه جایِ موندن و نه جونِ رفتن!

 فرشته صدرعرفایی، بهناز جعفری، گلاره عباسی، سامان صفاری، محمد ولی‌زادگان، علی کیان ارثی، ترنم کاظمی و بهرنگ علوی، با حضور یوسف تیموری و صدای افتخاری مه‌لقا باقری در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

یکی از بازیگران این سریال که نقش‌آفرینی قابل توجهی داشته، سامان صفاری است که نقش پسر خانواده را بازی می‌کند. او این روزها سریال “روزهای آبی” را در شبکه پنج سیما روی آنتن دارد، پیش از آن در “خانه امن” او را دیده بودیم و گفته می‌شود در سریال “سرجوخه” که به نوعی “خانه امن2” به حساب می‌آید هم قرار است بازی کند. 

تازه‌ترین اثر سازندگان “خانه امن”، سریال “سرجوخه” است که با قصه‌ای امنیتی و اجتماعی و پروداکشنی بزرگ و پربازیگر خودش را مهیای آنتن سیما می‌کند. این خبری بود که چندی پیش در رسانه‌ها اعلام شد و تنها بازیگری که نامش به میان آمده، حمیدرضا محمدی بازیگر فیلم سینمایی “آبادان یازده 60” و همچنین برگزیده بهترین بازیگری جشنواره سی و نهم تئاتر فجر است یکی از نقش‌های اصلی این مجموعه را ایفا می‌کند.

سامان صفاری ترجیح داد درباره این سریال صحبت نکند؛ وقتی از او سؤال کردیم شما را این روزها با نقش‌ها و کاراکترهای متفاوتی می‌بینیم این‌چنین به خبرنگار تسنیم  پاسخ داد: راجع به “سرجوخه” صحبت نکنیم! من فقط فیلمنامه و نقش برایم اهمیت دارد و مدیوم مهم نیست. 

فیلم , جشنواره جهانی فیلم فجر , سریال , تلویزیون , صدا و سیما ,

درباره “شهربانو” و نقش پسر خانواده‌ای که کاراکتر متفاوتی را ایفا کرده، گفت‌وگو را ادامه دادیم. او در پاسخ به این سؤال که آیا با توجه به فضاهای دردناکِ این فیلم و حتی ناامیدکننده و قدری تاریک برای ارائه در جشنواره جهانی فیلم فجر، مناسب بود، تأکید کرد:

“خیلی خوشحالم که “شهربانو” به حقش رسید. جزو فیلم‌هایی است که می‌توانست در جشنواره ملی فجر باشد و به دلایلی نشد. هرچند که فکر می‌کنم جزو لیست اولیه بود. بالأخره این فیلم جزو سه فیلم سینمای ایران است که در بخش مسابقه جشنواره جهانی فیلم فجر حضور دارد و نشان می‌دهد “شهربانو” فیلم شریفی است. خیلی زبان مادرانه جذابی دارد و درباره کاراکتر خودم باید بگویم لحن متفاوتی دارد و ایفای این نقش کار سختی بود؛ بسیار از خانم صدرعرفایی و خانم بحرالعلومی به خاطر این اعتمادی که داشتند تشکر می‌کنم.”

او خاطرنشان کرد: چرا می‌گویید غم‌انگیز و ناامیدکننده؛ این فیلم زندگی واقعی یک مادر را نشان می‌دهد. مگر در زندگی خودمان لحظات تلخ نداریم؛ به نظرمن در این فیلم خیلی‌ها امید را در پایان دیدند. هم اتفاقات دردناکی که در جامعه وجود دارد و اخبار آن را می‌بینیم. به نظرمن اگر فیلم‌هایی با موضوع اتفاق شوکه‌کننده خانواده “خرمدین” ساخته و اکران می‌شد به نظرمن خیلی می‌توانستند از این اتفاقات دردناک پیشگیری کند. 

صفاری در پایان افزود: به عنوان تماشاگر می‌گویم فیلم “شهربانو” نماینده خوبی برای ایران خواهد بود، چون جزو سینمای مستقل است.

انتهای پیام/

منبع

“شهربانو” ناامیدکننده نیست/ جنایات شوکه کننده با ساختن فیلم قابل پیشگیری است
www.tasnimnews.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا