زندگی

قالیباف: گزارش فعالیت مجلس را ارائه می کنیم/خود را به مردم متعهد می‌دانیم

قالیباف: گزارش فعالیت مجلس را ارائه می کنیم/خود را به مردم متعهد می‌دانیم

رئیس مجلس گفت: گزارش فعالیت مجلس یازدهم را به زودی برای استحضار موکلین خود ارائه خواهیم کرد.

قالیباف: گزارش فعالیت مجلس را ارائه می کنیم/خود را به مردم متعهد می‌دانیم

 به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 5 خرداد) قوه مقننه و  در نطق پیش از دستور خود، گفت: با مراسم تحلیفی که صورت گرفت، مجلس یازدهم وارد سال دوم فعالیت کاری خود شد.

وی با بیان اینکه گزارش فعالیت مجلس یازدهم را به زودی برای استحضار موکلین خود ارائه خواهیم کرد، افزود: در این فرصت به ولی‌نعمتان خود عرضه می‌کنم که ما نمایندگان شما در سال گذشته با همه فراز و نشیب‌ها همت و توان خود را در جهت پیگیری مسائل شما در حدود اختیارات و ظرفیت‌های مجلس به کار گرفتیم و علی رغم اذعان به برخی نقاط ضعف نسبت به کارنامه یک ساله خود در محضر خداوند متعال و شما مردم عزیز ایران خود را روسفید احساس می‌کنیم.

نماینده تهران در مجلس اضافه کرد: وجود نقاط ضعف برای هر نهادی به خصوص مجلس با قریب به 290 نفر تصمیم‌گیر با دیدگاه‌ها و سلیقه‌های مختلف طبیعی است، اما واقعیت این است که علیرغم موانع و محدودیت‌های موجود مخصوصا وجود ساختارها و رویه‌های ناصوابی که طی سال‌های متمادی در تار و پود قوه مقننه شکل گرفته است، مجلس یازدهم در سال اول فعالیت خود توانسته در مسائل اساسی کشور وظایف اصلی خود را به درستی انجام دهد که خروجی آنها یا به عنوان قانون نهایی شده و یا با جدیت و پیگیری در حال انجام کار کارشناسی و نهایی شدن در کمیسیون‌های تخصصی مجلس است.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سرمایه ما تجربه تلاش‌های سال گذشته ماست و وظیفه پیش روی ما برطرف کردن نیازهای متراکم باقیمانده از سال‌ها عقب ماندگی است.

قالیباف افزود: مردم عزیز ایران! ما خود را به شما متعهد می‌دانیم که روزهایمان را برای حل مسائل شما به شب برسانیم و شب‌ها با دغدغه مشکلات شما سر بر بالین بگذاریم. امیدواریم با استعانت از خداوند متعال و با تدبیر و عقلانیت انقلابی و همچنین با ریل گذاری درست برای اقدامات دولت آینده گره‌ها را از دست و پای مسئولان اجرایی کشور باز کنیم و بتوانیم در حدود اختیارات و وظایف مجلس شورای اسلامی در حل مشکلات موجود کمک کنیم تا اندکی از وظیفه خود را نسبت به مردم نجیب و صبور ایران ادا کنیم.

به گزارش تسنیم، احمد امیرآبادی فراهانی پس از قرائت سوگند از سوی اعضای هیئت رئیسه اجلاسیه دوم مجلس یازدهم، ضمن آرزوی موفقیت برای هیات رئیسه جدید، عنوان کرد: براساس ماده 12 آئین نامه داخلی اعضای هیات رئیسه اجلاسیه اول تا روز یکشنبه 9 خردادماه به کار خود ادامه خواهد داد و هیات رئیسه جدید روز یکشنبه در جایگاه هیات رئیسه مستقر خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع

قالیباف: گزارش فعالیت مجلس را ارائه می کنیم/خود را به مردم متعهد می‌دانیم
www.tasnimnews.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا