زندگی

نماینده پارلمان عراق: حکومتی که امام خمینی (ره) تاسیس کرد نقشه دنیا و روند تاریخ را تغییر داد/مصاحبه اختصاصی

نماینده پارلمان عراق: حکومتی که امام خمینی (ره) تاسیس کرد نقشه دنیا و روند تاریخ را تغییر داد/مصاحبه اختصاصی

نماینده پارلمان عراق در گفتگوی اختصاصی با خبرنگارخبرگزاری تسنیم در بغداد با اشاره به تغییر بزرگی که انقلاب اسلامی در ایران در منطقه و دنیا ایجاد کرد، گفت: امام خمینی(ره) مورد حمایت و عنایت الهی قرار داشت.

نماینده پارلمان عراق: حکومتی که امام خمینی (ره) تاسیس کرد نقشه دنیا و روند تاریخ را تغییر داد/مصاحبه اختصاصی

«عبدالامیر التعیبان» نماینده وابسته به فراکسیون صادقون در پارلمان عراق در گفتگوی اختصاصی با خبرنگارخبرگزاری تسنیم در بغداد با اشاره به تغییر بزرگی که انقلاب اسلامی در ایران در منطقه و دنیا ایجاد کرد، گفت: امام خمینی(ره) مورد حمایت و عنایت الهی قرار داشت و ما امروز  پس از گذشت بیش از 40 سال ثمره این انقلاب و حکومت اسلامی را برداشت می‌کنیم.

وی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در بغداد تاکید کرد که انقلاب امام خمینی(ره) تغییر بزرگی در منطقه و دنیا در همه زمینه‌ها خواه فکری، سیاسی یا اجتماعی ایجاد و موازنه قوا در دنیا را تغییر داد.

نماینده پارلمان عراق، این انقلاب را نعمت بزرگی که خداوند به اسلام و مسلمانان اعطا فرموده است، توصیف کرد.

وی به مناسبت سالروز رحلت امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی در ایران، گفت: امام خمینی(ره) در سال 1979 حکومت اسلامی که حکومت امام زمان(عج) است را تاسیس کرد. این حکومتی است که نقشه دنیا و روند تاریخ را تغییر داد و اساس و شالوده نظم جهانی جدیدی به وجود آورد که استبدا و ظلم را مورد مخالف قرار داده و اعتماد به نفس را به میان مستضعفان در برابر مستکبران برگرداند.

التعیبان تاکید کرد: انقلاب امام راحل، انقلاب مستضعفان علیه مستکبران نامیده شد و از این رو همه مستضعفان در دنیا این انقلاب را با مصادیق و اصول آن حامی و یاور آنها هرجا که باشند و در هر وضعیتی که باشند، می‌دانند.

وی افزود: انقلاب امام خمینی تغییر بزرگی در منطقه و دنیا و در همه زمینه‌های فکری، سیاسی یا اجتماعی ایجاد کرد و موازنه قوا در دنیا را تغییر داده و به مثابه نعمت عظیمی است که خداوند به اسلام و مسلمانان اعطا فرموده است و همه اینها به برکت رهبری سید روح الله خمینی(ره) ایجاد شد.

نماینده پارلمان عراق در ادامه با اشاره به اینکه اگر امام راحل نبود این حکومت عظیم که به کشوری بزرگ در منطقه و دنیا تبدیل شده و در برابر بزرگترین قدرت استکباری یعنی آمریکا ایستاده است، شکل نمی‌گرفت، افزود: این نشان می‌دهد که امام راحل مورد حمایت و عنایت خداوند سبحان بود.

تعیبان تاکید کرد: ما پس از 40 سال ثمره های تاسیس این حکومت را می‌چینیم و برای امام خامنه‌ای(مدظله) طول عمر آروز می‌کنیم و برای مقاومت با همه عناوین آن و ملت کشور برادر ایران پیروزی و توفیق طلب می‌کنیم و همچنین برای امت اسلامی. انشاءالله همگی با هم روز آزادسازی فلسطین اشغال شده را جشن خواهیم گرفت.

وی به تسنیم گفت: استکبار جهانی رژیم بعث را به حمله به کشور همسایه یعنی ایران ترغیب کرد تا این انقلاب را نابود کند زیرا می‌دانست که این انقلاب، انقلاب ملت‌های مستضعف و انقلاب مظلومان بر ظالمین است و بقای این انقلاب تهدید کننده منافع و نفوذ آنهاست و همه طرح‌های آنها را به شکست می‌کشاند و سکویی برای رویارویی با آنها خواهد شد و از همین رو به دنبال ساقط کردن آن از زمان شکل گیری آن حرکت کردند اما شکست خوردند و ناکام ماندند.

این نماینده پارلمان عراق در پایان گفت: بله ایران اسلامی امروز به فضل الهی  به کشوری قوی تبدیل شده است و روز به روز بر قدرت آن افزوده می‌شود. ایران در زمره کشورهای بزرگی شده است که هزاران حساب روی آن می‌شود و حامی منطقه است. امروز توازن قوا میان استکبار جهانی  شامل ایالات متحده آمریکا و رژیم صهیونیستی در یکسو و جمهوری اسلامی ایران در سوی دیگر برقرار شده است.

انتهای پیام/

منبع

نماینده پارلمان عراق: حکومتی که امام خمینی (ره) تاسیس کرد نقشه دنیا و روند تاریخ را تغییر داد/مصاحبه اختصاصی
www.tasnimnews.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا