زندگی

کاشت ریحان در منزل

کاشت ریحان در منزل

چگونه در خانه ریحان بکاریم ؟ ریحان گیاهی محبوب، معطر با انواع کاربردهای آشپزی است. برای آموزش کامل تصویری کاشت ریحان در خانه با ما همراه شوید

کاشت ریحان در منزل

چگونه در خانه ریحان بکاریم ؟ ریحان گیاهی محبوب، معطر با انواع کاربردهای آشپزی است. در واقع بیش از ۱۰۰ نوع ریحان وجود دارد که همه آنها طعم متفاوت دارند، از ریحان شیرین ایتالیایی گرفته تا ریحان تند تایلندی. اکثر گیاهان ریحان در باغ های رو باز به راحتی رشد می کنند و با چند تغییر جزئی، می توانید ریحان را نیز بدون دردسر زیاد در محیط داخلی خانه پرورش دهید. مقادیر کافی نور خورشید و آب، عناصر اصلی در رشد ریحان بدون توجه به محل کاشت آن است. برای آموزش کاشت ریحان در خانه با ما همراه شوید.

بسم الله الرحمن الرحیم 

آموزش کاشت و نگهداری از ریحان در خانه

برای انتخاب بذر ریحان مورد نظر برای کاشت از باغ محلی خود دیدن کنید یا می توانید آنها را به صورت آنلاین خریداری کنید. اغلب می توانید یک بسته حاوی بیش از ۱۰۰ دانه یا بذر را با قیمت بسیار کمی خریداری کنید.

کاشتن ریحان بنفش

کاشت ریحان (۱)

ریحان به خاک غنی از مواد مغذی نیاز دارد که قادر است آب را به راحتی تخلیه کند تا در یک گیاه سالم رشد کند. می توانید خاک گلدان با زهکشی خوب را در یک فروشگاه باغبانی و همچنین آنلاین پیدا کنید.

آموزش کاشت ریحان تصویری

کاشت ریحان (۲)

ظرف باید دارای زهکشی کافی باشد و می تواند از خشت، پلاستیک، سنگ یا بتن ساخته شده باشد. قبل از پر کردن ظرف با خاک، از یک بطری اسپری پر از آب استفاده کنید تا کمی رطوبت به خاک داده شود تا کاملاً پر نشود.

کاشتن ریحان در اپارتمان

کاشت ریحان (۳)

اگر از سینی یا گلدان های نهال کوچک استفاده می کنید، سعی کنید در هر سینی حدود ۳ دانه قرار دهید. اگر از یک گلدان بزرگتر استفاده می کنید، ۵-۷ دانه را در بالای خاک پراکنده کنید و آنها را به طور مساوی از یکدیگر قرار دهید.

روش کاشت ریحان سبز در باغچه

کاشت ریحان (۴)

لازم نیست یک لایه ضخیم اضافه کنید، فقط به اندازه کافی برای پوشاندن دانه هایی که تازه کاشته اید – یک لایه تقریباً ۰.۷ سانتی متر خاک کافی است.خاک شما به اندازه کافی ضخیم خواهد بود تا از دانه ها محافظت کند و در ضمن به رشد آنها نیز کمک کند.

آموزش کاشتن ریحان 

کاشت ریحان (۵)

با استفاده از اسپری، رطوبت اضافی را به خاک اضافه کنید. اگر اسپری ندارید، دستان خود را زیر شیر آب بگیرید یا آنها را درون یک فنجان آب آغشته کرده و با استفاده از انگشتان دست، آب را روی خاک بپاشید.

نحوه کاشت ریحان بنفش در گلدان

کاشت ریحان (۶)

ریحان در آفتاب کامل شکوفا می شود اما برای رشد صحیح روزانه به حداقل ۶ ساعت از نور خورشید نیاز دارد. بهترین نقطه برای تنظیم گیاه ریحان در نزدیکی یک پنجره گرم و روشن است.

کاشت ریحان در گلدان

کاشت ریحان (۷)

زمان دقیق جوانه زدن بذرهای شما بستگی به میزان نور خورشید دریافتی؛ دمای خاک و رطوبت موجود دارد. صبور باشید و همچنان دانه ها را مرطوب و گرم نگه دارید.

اموزش کاشت ریحان 

کاشت ریحان (۸)

به جای ریختن آب به طور مستقیم روی برگ ها و ساقه گیاه، آب را درست در  خاک بریزید. به این ترتیب، ریشه ها نیز قادر به جذب آب از پایه هستند و از ریختن آب روی برگ های مرطوب جلوگیری می شود.

کاشت ریحان در خانه

کاشت ریحان (۹)

اگر نمی توانید به اندازه کافی نور خورشید برای ریحان خود تأمین کنید، به جای آن از چراغ های رشد فلورسنت یا چراغ هایی با نور بالا استفاده کنید.

کاشت ریحان در منزل

کاشت ریحان (۱۰)

سطح pH خوب معمولاً بین ۶.۰ تا ۷.۵ است. می توانید با استفاده از کودهای ارگانیک موجود در فروشگاه محلی باغ یا به صورت آنلاین، این pH را حفظ کنید. به سادگی کودهای آلی را در خاک مخلوط کرده و خاک را با استفاده از نوارهای pH آزمایش کنید.

کاشت ریحان بنفش

کاشت ریحان (۱۱)

یک فن یا پنکه برقی را به سمت گیاه هدایت کنید و اجازه دهید حداقل ۲ ساعت در روز برگ ها در معرض آن قرار بگیرد. انجام این کار باعث می شود هوا اطراف گیاه بیش از حد راکد نشود و مانند نسیم در فضای باز باد بوزد.

کاشت ریحان در خونه

کاشت ریحان (۱۲)

گیاهان باید ۱۵-۳۰ سانتی متر از هم جدا شوند. برای اطمینان فضای کافی برای رشد قرار دهید. می توانید با جا کردن ریحان در سطح خاک یا از بین بردن ریحان توسط ریشه، فاصله آنها را بهبود بخشید.

کاشت ریحان در منزل

کاشت ریحان (۱۳)

زمانی که گیاه شما دارای ۳ مجموعه برگ است، آماده هرس شدن است. می توانید قیچی تیز به سمت راست برش بالاتر از مجموعه ای از برگ استفاده کنید.

کاشت ریحان در خانه

کاشت ریحان (۱۴)

پژمردگی معمولاً علامت آن است که گیاه ریحان شما تشنه است، بنابراین به خاک آب بدهید و سپس بگذارید قبل از افزودن آب، کمی خاک رطوبت داشته باشد. همچنین ایده خوبی است که تا چند روز گیاه را از نور مستقیم آفتاب دور کنید.

نحوه کاشت ریحان 

کاشت ریحان (۱۵)

این زمان می تواند تازه ترین و بزرگترین برگ ها را به شما بدهد. اگر گیاه ریحان شما شروع به گلدهی کرده است، گلها را هرس کنید تا به بازگشت انرژی به برگ های ریحان کمک کند.

کاشت ریحان در گلدان 

کاشت ریحان (۱۶)

می توانید از انگشتان دست خود برای چیدن برگ ها استفاده کنید یا می توانید از قیچی تیز برای برش آنها استفاده کنید. برداشتن چند برگ به هیچ وجه به گیاه آسیب نمی رساند.

روش کاشتن ریحان در گلدان

کاشت ریحان (۱۷)

این روش به شما یک برگ و یک ساقه ریحان می دهد. برش بالای برگ ها باعث می شود رشد ادامه یابد و این باعث می شود گیاه ریحان شما برای مدت زمان طولانی تری حفظ شود.

کاشت ریحان بنفش

کاشت ریحان (۱۸)

چگونه گیاهان را آب بدهیم؟

پاسخ:

از یک بطری آبیاری ملایم یا بطری اسپری برای مرطوب کردن خاک استفاده کنید. البته تا زمانی که آب از سوراخ های زهکشی خارج نشود.

چگونه داخل خانه ریحان پرورش دهیم؟

یک هفته است که بذرهای ریحان داخلی خود را کاشته ام و رشدی را ندیده ام. برای بررسی میزان رشد آنها چه کاری می توانم انجام دهم؟ چه مدت بیشتر باید صبر کنم تا شاهد رشد باشم؟

پاسخ:

گلدان های خود را روی تشک گرمایشی نهال قرار دهید. این کار باعث گرم شدن خاک و افزایش جوانه زنی می شود. اگر فکر می کنید دانه های خود را بیش از حد عمیق کاشته اید، دوباره بذر بکارید، زیرا دانه های کاشته شده در خاک بیش از حد عمیق جوانه نمی زنند. اگر دانه های شما بعد از دو هفته جوانه نزنند، احتمالا بعد از این هم نخواهند زد.

کاشت ریحان در پاییز

آیا می توان قبل از کاشت بذرها را خیس کرد؟

پاسخ:

بله، این روش خوبی برای ترویج جوانه زنی است، به خصوص اگر بذر را گرم نگه دارید.

چگونه در خانه ریحان بکاریم ؟

آیا می توان گیاهی را که به طور هیدروپونیکی رشد کرده، به خاک منتقل کرد؟

پاسخ:

بله! اما سعی کنید محیط اصلی آن را شبیه سازی کنید.

 منبع wikihow / ترجمه اختصاصی سایت دلبرانه 

بیشتر بخوانید : 

 چگونه در خانه گشنیز بکاریم و نگهداری کنیم ؟؟ 

چگونه از گل فیل گوش در خانه نگهداری کنیم ؟؟

چگونه از گل فیلودندرون در خانه نگهداری کنیم ؟؟

چگونه از گل سانسویا در خانه مراقبت کنیم ؟؟

چگونه از گل عنکبوتی در خانه مراقبت کنیم ؟؟

بهترین و راحت ترین گیاه آپارتمانی برای خانه های کم نور

موارد مهم برای کاشت، نگهداری گل آلوئه ورا در آپارتمان

گیاهان مقاوم آپارتمانی را بشناسید !! (۲۰ گل خانگی کم توقع)

چگونه از گلهای آپارتمانی مراقبت کنیم؟

تکثیر آنتوریوم | چگونه از آنتوریوم را در خانه نگهداری و تکثیر کنیم؟؟ 

تراریوم یا باغ شیشه ای | چگونه درون بطری یا تنگ تراریوم بسازیم ؟

آموزش تکثیر و نگهداری کاکتوس | چگونه از کاکتوس در خانه نگهداری کنیم؟؟

چگونه از فیکوس بنجامین در خانه نگهداری کنیم ؟؟

چگونه از گل حساس (گل قهر و آشتی) در خانه نگهداری کنیم ؟؟

چگونه از گل کراسولا خرفه ای در خانه نگهداری کنیم ؟؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات من را ذخیره کن تا در آینده نیازی به ورود اطلاعات نداشته باشم

منبع

کاشت ریحان در منزل
delbaraneh.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا