زندگی

گرد و خاک در شرق، گرمای هوا در شمال و وزش باد در پایتخت

گرد و خاک در شرق، گرمای هوا در شمال و وزش باد در پایتخت

میزان نوشت: یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

گرد و خاک در شرق، گرمای هوا در شمال و وزش باد در پایتخت

میزان نوشت: یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

امین حسین نقشینه در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: طی ۵ روز آینده برای بیشتر مناطق کشور آسمانی صاف و جوی پایدار همراه با افزایش دما پیش‌بینی می‌شود.

وی ضمن اشاره به اینکه استان‌های ساحلی خزر و اردبیل امروز با افزایش محسوس دما و وزش بادهای گرم جنوبی مواجه هستند، ادامه داد: اردبیل امروز صبح افزایش ۱۳ درجه‌ای دما را داشته و صبح را با دمای ۲۲ درجه آغاز کرده است، اما از فردا و جمعه پس فردا با توجه به شمالی شدن جریانات روی دریای خزر مجددا کاهش محسوس ۶ تا ۱۰ درجه‌ای دما رخ می‌دهد و انتظار ماندگاری این شرایط دمایی را تا اواسط هفته آینده داریم.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه احتمال بارش خفیف در دامنه‌های شمالی البرز وجود دارد، افزود: طی ۳ روز آینده در نواحی شرق کشور به ویژه منطقه زابل، شرق کرمان، خوزستان و بخش‌هایی از شمال و غرب افزایش سرعت وزش باد و احتمال خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود که می‌تواند سبب کاهش دید و کاهش کیفیت هوا در این مناطق گردد.

نقشینه با شاره به اینکه طی ۳ روز آینده شرق دریای عمان و همچنین مناطق شمالی و مرکزی خلیج فارس به تناوب مواج و متلاطم هستند، در خصوص آخرین وضعیت آب‌وهوایی پایتخت اظهار کرد: برای تهران طی ۵ روز آینده آسمانی صاف و گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود و پایتخت امروز بعد از با افزایش باد مواجه است و دمای هوا در این شهر روند افزایشی دارد و بیشینه دمای آن امروز ۳۸ و فردا و پس فردا به ۳۹ درجه می‌رسد و کمینه دما هم در مهرآباد ۲۵ درجه و در شمیرانات ۱۹ درجه است.

وی توضیح داد: گرم‌ترین مرکز استان امروز اهواز با بیشینه دمای ۴۸ درجه پیش‌بینی می‌شود و شهرکرد هم با کمینه دمای حدود ۷ درجه خنک‌ترین صبح را در بین مراکز استان داشته است. ‎

۲۳۵۲۳۱

جاذبه‌ها و فرهنگ‌های متنوع ایران باعث شده طی سال‌های اخیر، ایده به نمایش گذاشتن این تنوع در فضاهای مختلف، رایج شود. اگر به باغ ایرانی یا ایران مال رفته باشید به نوعی این ایده را می‌بینید که هر کدام در قالبی به تصویر کشیده‌اند؛ مثلا در باغ ایرانی نماد شهرهای مختلف ایران به صورت مینیاتوری به نمایش درآمدند و ایران مال، بعضی نمادهای مهم و دیدنی ایران را در قالب مجلل، بازسازی کرده است. همه این کارها برای این است که یادمان باشد در چه فرهنگ ملوّنی زندگی می‌کنیم و هر جا که سر می‌کشیم، یک شگفتی نمایان می‌شود.

در این مقاله شمارا با ساختار و قطعات دستگاه شیرینگ پک اتوماتیک نیل زاگرس البرز آشنا می کنیم و تفاوت های شیرینگ پک اتوماتیک را نمایش می دهیم.

منبع

گرد و خاک در شرق، گرمای هوا در شمال و وزش باد در پایتخت
www.khabaronline.ir

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا