زندگی

گنجی “بزرگ” که فقط خبرش “بزرگ” شد + فیلم

.

گنجی “بزرگ” که فقط خبرش “بزرگ” شد + فیلم

کلیپ گنجی که با دست به دست شدن در فضای مجازی این ادعا مطرح می‌شود که مسئولان کشور می‌توانند با این گنج، مشکلات کشور را برطرف کنند. گنجی که یکی از مسئولان میراث فرهنگی درباره صحت و سقم آن توضیح می‌دهد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، پس از 14 ماه که خبرهایی از کشف مجموعه ای بزرگ از گنج در خوی آذرﺑایجان ﻏربی مطرح شده بود بار دیگر این خبر به همراه فیلم آن در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شود، گنجی که در تبلیغ آن ادعا می‌شود مسئولان کشور می‌توانند با این گنج مشکلات کشور را برطرف کنند.

حال با وجود آنکه طی این 14 ماه نیز هرگز این کلیپ گنج جدی گرفته نشد، با این وجود به دلیل گسترش مجدد آن و مطرح شدن سئوالاتی برای اذعان عمومی؛ جلیل ﺟﺒﺎری – مدیر کل میراث فرهنگی ﺻﻨﺎﻳﻊ دﺳﺘﻲ و ﮔﺮدﺷﮕﺮی آذربایجان غربی در توضیح صحت و سقم این گنج به تسنیم عنوان می‌کند: در این مدت هرگز اطلاعاتی از صحت و سقم این موضوع بدست نیاوردیم، کما اینکه بررسی‌های متعددی در این باره انجام دادیم ولی هرگز به اطلاعاتی نرسیدیم.

جباری در توضیح بیشتر می‌گوید: اصلاً این گنجی که در این کلیپ نشان داده می‌شود اشیاء آن با فرهنگ ایرانی‌ همخوانی ندارد، زیرا تصاویر از اشیائی چون فراعنه و ملزوماتی بیگانه از فرهنگ باستانی ما است.

مدیر کل میراث فرهنگی ﺻﻨﺎﻳﻊ دﺳﺘﻲ و ﮔﺮدﺷﮕﺮی آذربایجان غربی در نهایت اینگونه کلیپ سازی را از معضلات گسترش فضاهای مجازی عنوان کرد.

انتهای پیام/

منبع

گنجی “بزرگ” که فقط خبرش “بزرگ” شد + فیلم
www.tasnimnews.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا