زندگی

۹ فیلم پرجستجوی گوگل در سال ۲۰۲۰؛ مردم دنیا بیشتر به‌دنبال چه فیلم‌هایی بوده‌اند؟

۹ فیلم پرجستجوی گوگل در سال ۲۰۲۰؛ مردم دنیا بیشتر به‌دنبال چه فیلم‌هایی بوده‌اند؟

اگر در این روزهای کرونایی دوست دارید که از دنیای سینما عقب نمانید، در این مقاله ۱۰ فیلم پرجستجوی گوگل در سال ۲۰۲۰ را برایتان معرفی کرده‌ایم.

۹ فیلم پرجستجوی گوگل در سال ۲۰۲۰؛ مردم دنیا بیشتر به‌دنبال چه فیلم‌هایی بوده‌اند؟

سال ۲۰۲۰ عجیب بود و پرماجرا. بیشتر روزها و ماه‌های سال را در خانه حبس شده بودیم و برای فرار از کووید ۱۹ قرنطینه را انتخاب کرده بودیم. راه چاره‌ای هم نداشتیم؛ البته هنوز هم نداریم. در نخستین روزهای ۲۰۲۱ هم وضعیتمان مشابه روزهای سال قبل است. قرنطینه و اسارت اجباری برای هیچ‌کس جذاب نیست؛ اما در این میان، احتمالا فیلم‌بین‌ها و فیلم‌دوست‌ها کمتر سختی می‌کشند و در روزهایی که در منزل‌اند، زمان بیشتر و فرصت بهتری برای فیلم‌دیدن پیدا کرده‌اند. اگر فیلم‌بین هستید یا دوست دارید که از سینمای دنیا در این روزها و سال‌ها عقب نمانید، خواندن این مقاله به‌شدت پیشنهاد می‌شود. چرا؟ چون ۹ فیلم پرجستجوی گوگل در سال ۲۰۲۰ را برایتان فهرست و معرفی کرده‌ایم.

دنیای سرمایه‌داری؛ طبقه‌ای که هر روز فقیر و فقیرتر می‌شود. شاید گمان کنید فیلمی با به‌کارگیری چنین مضامینی کسالت‌بار و خسته‌کننده باشد. اگر این‌طور گمان می‌کنید، حتما هنوز انگلِ معروف و برنده جایزه‌های متعدد سال گذشته را ندیده‌اید.

۱۰ فیلم پرجستجوی گوگل در سال ۲۰۲۰

خانواده ۴نفره کیم (نام خانوادگی‌شان است) با فقری اسفناک دست‌وپنجه نرم می‌کنند؛ اما در نقطه‌ای دیگر از شهر، زندگی خانواده پارک کاملا با آنها متفاوت است و انگار در دنیای بهتری به سر می‌برند. دوستِ پسر خانوادۀ کیم آموزگار خصوصیِ دختر خانوادۀ ثروتمند پارک است و بعد از آنکه برای تحصیل راهی کشوری دیگر می‌شود، به دوستش پیشنهاد می‌دهد که به‌جای او تدریس را ادامه بدهد.

این پیشنهاد همان و بازشدن پای خانواده کیم به منزل مجلل پارک‌ها هم همان. بعد از پسر خانواده، اعضای دیگر هم، بدون اعلام خویشاوندی‌شان باهم، برای انجام امور مختلفی مانند آشپزی و تدریس نقاشی و رانندگی، وارد خانه خانواده پارک می‌شوند و ماجراهایی در ادامه رقم می‌خورد که حتی فکرش را هم نمی‌کنید.

امتیاز کاربران به این اثر گویای نظراتشان درباره فیلم هست. اگر فیلم را ندیده‌اید، حتما برنامه دیدن آن را در دفترچه‌تان یادداشت کنید. اجازه بدهید نظر یکی از افراد مشهوری را که همه دنیا او را می‌شناسند برایتان بگوییم. دونالد ترامپ درباره پارازیت یا همان انگل گفته است:

این فیلم اصلا درباره چه بود؟

همین‌ که ترامپ این فیلم را نپسندیده دلیل خوبی برای تماشایش است. این‌طور نیست؟ کارگردان اثر هم در جواب ترامپ در توییترش نوشته بود که فیلم قابل‌درک است، او نمی‌تواند درک کند.

فیلم پارازیت با استقبال شدید تماشاگران معمولی و منتقدان روبه‌رو بوده است. آلخاندرو گنسالس ایناریتو، کارگردان معروف مکزیکی، در نشست خبری فیلم در جشنواره کن گفته بود:

این فیلم تجربه‌ای منحصر‌به‌فرد و اثری غیرمنتظره است. همه‌مان را تحت‌تأثیر قرار داد. اینکه فیلم ما را از راه ژانرهای گوناگون با خود همراه می‌کند و، به‌شکلی سرگرم‌کننده، درباره مسئله‌ای جهانی و اساسی حرف می‌زند پیش‌بینی‌ناپذیر بود.

۱۰ فیلم پرجستجوی گوگل در سال ۲۰۲۰

از جنگ جهانی زیاد گفته شده است؛ اما بعضی روایت‌ها از زاویه‌ای تازه به ماجرایی کهنه نگاه می‌کنند یا ابزارهایی را به خدمت می‌گیرند که چاره‌ای جز تحسینشان باقی نمی‌ماند. ۱۹۱۷ فیلمی از سَم مندس (جاده‌ای رو به تباهی را از او به یاد دارید؟) برگرفته از کتاب خاطرات پدربزرگش است. این نشان می‌دهد که تازگیِ روایت از کجا سرچشمه می‌گیرد. البته بخش عظیمی از تروتازگیِ روایت مدیون جلوه‌های ویژه خارق‌العاده اثر است.

ماجرای فیلم در سال‌های اوج جنگ جهانی اول، در بهار سال ۱۹۱۷ می‌گذرد. ۲ سرباز جوان انگلیسی وظیفه سنگینی را عهده‌دار شده‌اند. باید پیامی را به گُردانی ۱۶۰۰نفری برسانند و آنها را از رفتن به مکانی که باعث می‌شود طعمه دشمن شوند دور نگه دارند.

وقتی چیزی مشهور می‌شود، نظرات مخالف و موافق زیادی درباره‌اش گفته می‌شود. شنیدن منفی‌ها هم اغلب پرلطف است؛ مثلا یکی از کاربران توییتر درباره این فیلم گفته که:

نشریه ورایتی (Variety) درباره ۱۹۱۷ نوشته است:

گاهی‌ فیلم‌سازیِ سام مندس حیرت‌انگیز است. او در کنار تکنیک و روش، به شخصیت‌ها دقت دارد و همین باعث شده که ۱۹۱۷ یکی از بهترین دستاوردهای سینمایی ۲۰۱۹ باشد.

۱۰ فیلم پرجستجوی گوگل در سال ۲۰۲۰

برای دیدن این فیلم باید «کاپیتان آمریکا:‌ جنگ داخلی» را دیده باشید. پلنگ سیاه ادامه‌ای بر ماجراهای آن فیلم است. پادشاه تی‌چالا به کشور خودش یعنی واکاندا برمی‌گردد و باید با ۲ دشمن قوی و متحد بجنگد. اگر تی‌چالا نتواند در نقش پلنگ سیاه با نیروهای ویژه واکاندا و نیروهای دیگر متحد شود، جنگی جهانی به پا خواهد شد.

یکی از کاربران سایت معروف IMDb می‌گوید:

پلنگ سیاه فیلمی پاپ‌کورنی است، نه بیشتر و نه کمتر.

این تعریف است یا تخریب؟ هیچ‌کدام. نگاه دقیقی به فیلمی است که خوب ساخته شده، مضامین ابرقهرمانی در آن موج می‌زند، برای سرگرمی است و تماشایش برای علاقه‌مندان به این ژانر خوشایند خواهد بود.

اگر به‌سراغ سایت معروف راتن‌تومیتوز (Rotten Tomatos) برویم، خلاصه نظر منتقدان درباره فیلم چنین است:

پلنگ سیاه سینمای ابرقهرمانی را به چشم‌اندازهای جدیدی رسانده است و در عین‌ حال، یکی از داستان‌های بسیار جذاب دنیای سینمایی ماروِل را روایت می‌کند. همچنین، شخصیت‌های بسیار مهم و پخته‌ای را نیز معرفی می‌کند.

۱۰ فیلم پرجستجوی گوگل در سال ۲۰۲۰

شیوع محصول سال ۲۰۱۱ است؛ پس در این فهرست چه می‌کند؟ واقعیت این است که شباهت ماجرای این فیلم با اوضاع فعلی جهان و شیوع کووید ۱۹، آن را در فهرست پرجستجوترین‌های امسال قرار داده است.

زن جوانی که به تجارت مشغول است از سفرش به هنگ‌کنگ به کشورش بازمی‌گردد و بعد از بروز علائمی از بیماری سرماخوردگی، جان خود را از دست می‌دهد. علت مرگ او مشخص نیست تا اینکه معلوم می‌شود ویروسی همه‌گیر در دنیا شیوع یافته و این زن نخستین بیمار مبتلا به آن در کشور آمریکا بوده است. ماجرا آشنا به نظر می‌رسد، نه؟

یکی از کاربران سایت IMDb درباره این فیلم گفته است:

نگاهی عمیق به ماجرای شیوع یک بیماری ویروسی. ماجرا از زاویه‌دید چندین شخصیت به نمایش گذاشته می‌شود. برخی بخش‌ها ریتمی تند پیدا می‌کنند؛ اما همچنان کِشنده و جذاب‌اند.

راجر ایبرِت منتقد معروف و فقید درباره این فیلم گفته بود:

شیوع فیلمی واقع‌بینانه و غیراحساساتی درباره شیوع یک بیماری در دنیاست.

نگاه واقع‌بینانه سودربرگ به مقوله مهم شیوعِ یک بیماری ویروسی نشان از دقت‌نظر او در فیلم‌سازی دارد. از فیلم‌نامه دقیق و درست آن هم نمی‌توان گذشت. تعدادی از کارشناسان سازمان بهداشت جهانی نیز در نقش مشاور به نگارش فیلم شیوع کمک کرده‌اند. رسانه‌ها، واکنش‌های مردم دنیا به شیوع بیماری و همه‌چیز در این فیلم برای ما و این روزهایمان کاملا آشناست.

۱۰ فیلم پرجستجوی گوگل در سال ۲۰۲۰

زمان وارونه می‌شود. ماجراهایی برای جلوگیری از جنگ جهانی سوم به‌ وقوع می‌پیوندد و گاهی پیچیدگی‌های داستان آن‌چنان زیاد می‌شود که برخی از تماشاگران از فیلم دل‌زده می‌شوند. شما آن‌قدر تمرکز دارید که خط داستان پیچیده تنت یا به‌قول مترجمان «انگاشته» را گم نکنید؟

دو جاسوس حرفه‌ای، که در ابعاد بین‌المللی فعالیت می‌کنند، درگیر ماجراهایی پیچیده می‌شوند. آنها می‌خواهند از وقوع جنگ جهانی سوم جلوگیری کنند. یکی از جذابیت‌های این داستانِ جاسوسی و معمایی وجود فناوری‌هایی برای وارونه‌کردن زمان است.

همان‌ طور که گفتیم، این فیلم پیچیدگی‌های زیادی دارد و برخی از بینندگان را گیج و برخی را هم شیفته خودش کرده است. شاید نظر کریستوفر نولان، کارگردان اثر، برای هر دو دسته از تماشاگران راهگشا و جذاب باشد:

سعی نکن درکش کنی، سعی کن احساسش کنی.

نشریه ورایتی درباره تنت نوشته است:

نولان فیلمی به‌شدت سرگرم‌کننده ساخته است. نمایش لیزخوردن زمان شبیه بازگشتی به آینده است.

۱۰ فیلم پرجستجوی گوگل در سال ۲۰۲۰

ماجرای این فیلم در سال‌های ۱۸۸۰ می‌گذرد و از روی کتابی نوشتۀ نانسی اسپرینگر (Nancy Springer) ساخته شده است. داستان ماجرای تلاش‌های دخترکی نوجوان است برای یافتن مادرش در لندن، که با کشف بهتر و بیشترِ خودش همراه است. فیلم حال‌وهوای شیرین و ماجراجویی‌هایی پرکشش دارد. از این سبک از فیلم‌ها دوست دارید؟

مادر انولا هولمز به‌شکل عجیب و رازآلودی ناپدید می‌شود. به‌نام خانوادگی‌اش دقت کنید: هولمز. یاد شخص خاصی نمی‌افتید؟‌ بله! انولا خواهر کوچک شرلوک هولمز معروف است. انولا از ۲ برادرش (که یکی از آنها شرلوک هولمز است) برای یافتن مادر کمک می‌خواهد؛ اما انگار آنها نه میلی به یافتن مادر دارند و نه از اصرارهای انولا در این مسیر خوششان می‌آید. انولا فرار می‌کند و در لندن به جست‌وجوی مادرش مشغول می‌شود.

یکی از کاربران ایرانی توییتر درباره انولا هولمز نوشته است:

انولا هولمز یک ماجراجوییِ رمزورازیِ جالب از آبجی (همان خواهر:)) کوچک شرلوک هلمز است. سبک و فرم کار سرگرمی خالص است، با تصاویر فوق‌العاده و بازیگران عالی! واقعیت این است که فیلم داستانِ کارآگاهیِ جذاب و بدون زحمتی دارد.

نشریه سایت‌اندساوند (sight and sound) درباره این فیلم نوشته است:

بازیگر نقش انولا هولمز بازی خوبی ارائه می‌دهد و با افزودن جنب‌وجوش و هیجان به هوش و ذکاوت، کار را به‌خوبی پیش می‌برد.

۱۰ فیلم پرجستجوی گوگل در سال ۲۰۲۰

طرفداران هارلی کوئین و البته مارگو رابی احتمالا از تماشای فیلم لذت خواهند برد. حالا هارلی مانده است و گاتهام‌سیتی معروفی که همیشه نیاز به یک ناجی دارد.

هارلی از جوکر جدا شده و با شخصیت‌های قهرمانیِ تازه‌ای مانند قناری سیاه همراهی می‌کند. آنها در پِی نجات دختری جوان از دست لُردی شیطان‌صفت هستند. این ماجرا از زبان خود هارلی روایت می‌شود.

یکی از کاربران IMDb از هارلی کویین این‌طور تعریف کرده است:

با فیلمی مفرح روبه‌رو هستیم که البته بی‌ایراد نیست. بعضی از شخصیت‌ها به‌خوبی و باقدرت پرداخت نشده‌اند؛ اما هارلی و ارتباط میان هنرپیشه‌ها درخشان است.

سایت‌اندساوند درباره هارلی کوئینِ جدید می‌نویسد:

این فیلم اشکالاتی دارد؛ اما همچنان سرگرم‌کننده است و انرژی پرآشوب هارلی در آن جریان دارد.

۱۰ فیلم پرجستجوی گوگل در سال ۲۰۲۰

مولان اکشن و هیجان‌انگیز است. اگر از جنگیدنِ بانویی جوان در قالب‌هایی که همیشه از مردان دیده‌ایم خوشتان می‌آید، از این فیلم هم خوشتان خواهد آمد. انیمیشن مولان هم ساخته شده و آن هم در دسته آثار محبوب و پرطرفدار است. دیگر انتخاب با شماست که به‌سراغ کدام‌یک بروید.

امپراتور چین برای مقابله با مهاجمان شمالی به کشور از هر خانواده‌ای می‌خواهد که پسر بزرگشان را به جنگ بفرستند. مولان دختر یکی از جنگجویان سابق چین هم به‌عنوان مرد وارد عمل می‌شود و رشیدانه پا به میدان جنگ می‌گذارد.

یکی از کاربران سایت IMDb می‌گوید:

فکر نکنید فیلم مولان دقیقا شبیه انیمیشن آن است. این فیلم بازگویی مجدد داستان به زبان خودش است. پیام اخلاقی، ریتم فیلم و ماجراجویی‌هایش هم جذاب‌اند.

نشریه آریزونا ریپابلیک (The Arizona Republic) درباره مولان نوشته است:

مولان اثری نیست که هالیوود را نجات بدهد؛ اما شما را در یک شب تعطیل نجات خواهد داد.

۱۰ فیلم پرجستجوی گوگل در سال ۲۰۲۰

جوجو خرگوشه روایتی احساسی و انسانی از دوران تلخی است که در آن احساس و انسان نادیده گرفته می‌شود. حدس می‌زنید چه دورانی است یا اینکه دنیا آن‌قدر از این دوران‌ها به خود دیده است که حدس‌زدن برایتان دشوار شده است؟ فیلم در جنگ جهانی دوم رخ می‌دهد و از پسر شیرینی می‌گوید که عاشق هیتلر شده است.

پسرکی بامزه و دوست‌داشتنی تحت‌تأثیر محیط اطرافش در جنگ جهانی دوم عاشق هیتلر شده است. غافل از اینکه مادرش دختری یهودی را در منزلشان پنهان کرده و ماجراهایی تلخ، گاهی خنده‌دار و با رنگ‌ولعابی جذاب فیلم را پیش می‌برند.

یکی از کاربران ایرانی توییتر جمله‌ای زیبا از این فیلم را نوشته است. مرور آن با شما خالی از لطف نیست:

اسکارلت جوهانسون توی فیلم جوجو ربیت به پسرش می‌گه عاشق‌شدن مثل اینه که یه دسته پروانه دارن توی دلت پرواز می‌کنن.

سایت‌اند‌ساوند درباره جوجو خرگوشه می‌نویسد:

وقتی که تایکا وایتیتی به فاشیسم می‌خندد.

برداشت‌تان از جمله بالا چیست؟ فکر می‌کنید که این دیدگاه سایت‌اندساوند درباره جوجو خرگوشه یعنی چه؟

از پرجستجوترین فیلم‌های ۲۰۲۰ برایتان گفتیم. البته در این میان، فیلم دیگری هم در فهرست پرجستجوترین‌ها قرار داشت که به‌دلیل محتوای نامناسب از آن حرفی نزدیم. بعضی از این فیلم‌ها بیشتر حکم محصولی برای سرگرمی دارند و بعضی‌هایشان هم به فکر و دقت بیشتری در زمان تماشا نیازمندند. اگر این فیلم‌ها را دیده‌اید، نظرتان را برایمان بنویسید. اگر هم هیچ‌یک را ندیده‌اید، کدام فیلم شما را ترغیب به تماشا کرده است؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام و ایمیل مرا در این مرورگر برای افزودن دیدگاه در آینده، ذخیره کن.

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

اگر این دیدگاه پاسخ داده شد، به من ایمیل بزنید.

بعد از دیدن 1917 ارزش زمانی را که برای تماشایش صرف میکنید ، دارد.

من فیلم انگل رو دیدم موضوعی ملموس در این زمانه را پی میگیرد که انگار مثل اپیدمی کرونا غیراز جامعه ما تمام دنیا را الوده کرده .

سلام از سایت شما دیدن کردم و بسیار عالی بودبا تشکر فراوان

سپاس شادی جان. ممنون از همراهیتون

پربازدیدترین مطالب فیلم و سریال

بهترین فیلم های جهان؛ ۲۵ فیلم معروف دنیا که حداقل یک بار باید ببینید

بهترین فیلم های عاشقانه جهان؛ ۳۱ فیلم رمانتیک که عشق را به شما هدیه…

بهترین فیلم های 2018‌ که شما را پای تلویزیون میخکوب می‌کنند

فیلم هایی که باید دید؛ ۲۵ فیلم برتر قرن ۲۱ تاكنون كه حتما باید ببینید

بهترین فیلم های ترسناک جهان که دلهره و ترس را به جان‌تان می‌اندازند

آخرین مطالب

معرفی انواع کفش ورزشی + توصیه‌هایی برای انتخاب کفش مناسب

معرفی ۵ کتاب درباره کمال گرایی؛ چگونه از کمال گرایی خلاص شویم؟

تفاوت لوسیون،‌ کرم، ژل و پماد چیست؟

فیزیوتراپی در منزل چیست؟ همه نکات درباره فیزیوتراپی در منزل

عوارض آسپارتام و میزان مصرف مجاز آن؛ جایگزین‌های طبیعی آسپارتام چه هستند؟

ترین های جهان

بلندترین برج های جهان در کدام کشورها قرار دارند؟

کوچکترین کشورهای جهان که احتمالا هرگز نام آن‌ها را نشنیده‌اید

زیباترین گلهای جهان که مبهوت زیبایی‌شان می‌شوید

پردرآمدترین ورزشکاران جهان را بشناسید

عجیب ترین میوه های دنیا چه خواصی دارند؟

بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت کدام‌اند؟

منبع

۹ فیلم پرجستجوی گوگل در سال ۲۰۲۰؛ مردم دنیا بیشتر به‌دنبال چه فیلم‌هایی بوده‌اند؟
www.chetor.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا