مجله

آشنایی با جزیره ایبیزا (Ibiza island) در اسپانیا

آشنایی با جزیره ایبیزا (Ibiza island) در اسپانیا

این جزیره پوشیده از درخت های کاج که محل بسیار مناسبی برای آفتاب گرفتن است پر بازدیدترین مکان برای افرادیست که دنبال جشن و پایکوبی و مهمانی های شبانه هستند. کلوب ها، رستوران ها و خط ساحلی ایبیزا با آب های آبی آن را به یکی از فریبنده ترین جاذبه های توریستی اسپانیا تبدیل کرده است.

آشنایی با جزیره ایبیزا (Ibiza island) در اسپانیا

ایبیزا، یا ایبیسا یا ایویسا (به اسپانیایی: Ibiza) (به کاتالان: Eivissa) نام یک جزیرهٔ کاتالانیایی در جزایر بالئارس در اسپانیا است. این جزایر در دریای مدیترانه قرار دارند.ایبیزا صحنه ای فعال در تولید موسیقی و جذب گردشگر موسیقی پسند سبک چیل آوت و تکنو در جهان دارد. کافه دل مار به طور نمونه در این شهر شهرت فراوانی در این زمینه دارد. بسیاری از گردشگران – به ویژه از آلمان، فرانسه، بریتانیا و هلند نیز برای استراحت و آفتاب گرفتن در سواحل این جزیره به ایبیزا می آیند.

این جزیرهٔ صخره ای، دارای چندین منطقه و ساحل معروف است که دسترسی به آن ها با اتوموبیل یا اتوبوس امکان پذیر است. برخی از این سواحل عبارت اند از سن آنتونیو، کالا باسا و کالا کونتا. از بسیاری از شهرهای اروپا به فرودگاه ایبیزا پروازهای مستقیم وجود دارد. در سراسر جزیره حدود صد و هزار نفر به شکل دایمی زندگی می کنند.

جزیره ایبیزا (Ibiza island) در سواحل جنوب شرقی اسپانیا قرار دارد و بخشی از مجموعه جزایر بالئارس است. ایبیزا به همراه جزیره کنار خود فرمنترا (Formentra) جزایر کاج مجمع الجزایر غربی را تشکیل می دهند. بیشترین طول این جزیره ۴۲ کیلومتر، بزرگ ترین شهر آن سانت آنتونی دی پورت مانی (Sant antony de portmany ) در ساحل غربی و سانتا ایلاریا دس ریو (Santa Eularia des riu) در جنوب شرقی این جزیره است. مثل دیگر جزایر بالئارس، صنعت اصلی در ایبیزا هم گردشگری است و به ویژه شهر ایبیزا و شهر سانت آنتونی دی پورت مانی به داشتن شب های سرزنده و پر انرژی معروف هستند. بیشتر سطح این جزیره با زمین های کشاورزی سرسبز و قهوه ای روشن پوشیده شده و در بعضی از آن ها گندم، زیتون و … کشت می شود و در برخی دیگر از زمین ها، درختان بومی مثل کاج رشد می کند.خط ساحلی شمالی و جنوب غربی کوهستانی هستند و بلندترین قله در آنجا قله sa talia است که ۴۷۵ متر بالاتر از سطح دریا است و در منطقه جنوب غربی جزیره قرار دارد.

برخی از قسمت های جزیره و آب های ساحلی آن در لیست میراث فرهنگی یونسکو قرار دارد و فرصت هایی را برای صخره نوردان و اکوتوریسم به وجود آورده اند. این جزیره زیستگاه پرندگان متنوع و مارمولک ها است با این وجود هیچ جانور بزرگی ندارد.برخی از تالاب های ایبیزا و فرمنترا به عنوان زیستگاه پرندگان آبزی و مهاجر شناسایی شده اند و در آن ها پرندگان مهاجر از سایر کشورها دیده شده است.ایبیزا جزیره ای صخره ای است و مساحت آن ۵۷۲.۵۶ کیلومتر مربع است که ۶ برابر کوچک تر از مایورکا می باشد.

هوا در تابستان بیش از ۲۰ درجه سانتی گراد و اغلب ۳۰ درجه سانتی گراد است و در طول شب دما به ۲۲ درجه سانتی گراد کاهش می یابد. در فصل زمستان که این جزیره گردشگر ندارد دمای هوا بین ۸ تا ۱۴ درجه سانتی گراد است و در آن معمولا هر ۱۰ سال یک بار برف می بارد.

ایبیزا(Ibiza)

ایبیزا یک جزیره ی کاتالانیایی در دریای مدیترانه و در ساحل شرقی اسپانیاست. جزیره ای که در 150 کیلومتری والنسیا قرار دارد و سومین جزیره ی از جزایر بالئارس به شمار می رود. بزرگترین منطقه ی مسکونی آن ایبیزاست و دو منطقه ی مسکونی دیگر سنت آنتونی دی پورت مانی Sant Antoni de portmany و سنت اویلاریا ریوSanta Eulària des Riu هستند. ایبیزا با شب زنده داری، رقص و موسیقی الکترونیک و برنامه های تابستانی اش شهرت بسیاری در جهان پیدا کرده است. ایبیزا یک سایت میراث جهانی یونسکو است و صنعت گردشگری در آن رونق زیادی دارد. بخش بزرگی از مساحت این جزیره با زمین های سرسبز و گندمگون پوشیده شده است، در برخی قسمت های آن گندم و زیتون کشت می شود و در برخی قسمت ها، پوشش گیاهی آن کاملا متفاوت است، پوشش گیاهی غالب این مناطق درخت کاج است. خط ساحلی شمالی و جنوب غربی ایبیزا کوهستانی است و بلندترین قله ی این منطقه Sata talia نام دارد و از آن جا که این جزیره زیستگاه پرندگان مهاجر و انواع و اقسام جانوران آبزی است، نه تنها یک تفرجگاه، بلکه مکانی برای عاشقان طبیعت و صخره نوردان نیز هست، این جزیره دیدنی ها و جاذبه های متنوعی دارد که در این جا به آن ها می پردازیم.

ایبیزا(Ibiza)

این جزیره بیش از 40 ساحل دارد که هر یک از آن ها زیبایی خاص خود را دارد. در این میان ساحل بنیراس(Benirras) با آب ها خوش رنگ و شن های سخت بسیار پرطرفدار است. در ساحل شمالی جزیره ساحل بیضی شکل و کوچکی به نام کالا دان سرا (Cala d’en Serra)) قرار دارد که با شن های طلایی، آب های نیلگون و صخره های باشکوهی احاطه شده است. از جاذبه های دیگر این منطقه می توان غارهای آگواس بلانکا Aguas) Blancas)) را نام برد.

ورزش های آبی

پارک ملی سس سالینز

ایبیزا

ایبیزا

ایبیزا اطلاعات کامل درباره شهر ایبیزا به همراه دانستنی های کشور که شامل آب و هوا و غذاهای این شهر و بهترین زمان سفر به جزیره Ibiza

ایبیزا

جزیره های مختلفی در سرتاسر جهان وجود دارند اما برخی از این جزیره ها مانند جزیره ایبیزا هر ساله مسافران زیادی را از اقصی نقاط جهان به سمت خود جذب می کنند. برای سفر به جزیره ایبیزا باید با اطلاعات مهمی درباره این جزیره آشنا شوید. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

جزیره ایبیزا (Ibiza island) در سواحل جنوب شرقی اسپانیا قرار گرفته است که بخشی از مجمع الجزایر بالئارس می باشد. ایبیزا به همراه جزیره کنار خود فرمنترا و جزایر کاج مجمع الجزایر غربی را تشکیل می دهند. جزیره ایبیزا یک جزیره اسپانیایی که در دریای مدیترانه واقع شده است، جزیره ای صخره ای است و مساحت آن  572.56 کیلومتر مربع است که حدودا 6 برابر کوچک تر از مایورکا می باشد. بیشترین طول این جزیره ۴۲ کیلومتر، بزرگ ترین شهر آن سانت آنتونی دی پورت مانی در ساحل غربی و سانتا ایلاریا دس ریو در جنوب شرقی این جزیره است. مثل دیگر جزایر بالئارس، صنعت اصلی در جزیره ایبیزا گردشگری است و به ویژه شهر ایبیزا و شهر سانت آنتونی دی پورت مانی به داشتن شب های سرزنده و پر انرژی معروف هستند. ایبیزا در جهان به عنوان بهترین مکان برای برگزاری مراسم ها و جشن ها شناخته می شود.

آشنایی با جزیره ایبیزا

بیشتر بخش های این جزیره با زمین های کشاورزی سرسبز و قهوه ای پوشیده شده که در بعضی از آن ها گندم، زیتون و … کشت می شود و در برخی دیگر از زمین ها، درختان بومی مثل کاج رشد می کند. خط ساحلی شمالی و جنوب غربی این بخش کوهستانی هستند و بلندترین قله در آنجا قله sa talia است که با 475 متر ارتفاع در منطقه جنوب غربی جزیره واقع شده است. برخی از قسمت های جزیره و آب های ساحلی آن در لیست میراث فرهنگی سازمان یونسکو ثبت شده است و شرایط مناسبی را برای صخره نوردان و اکوتوریسم به وجود آورده اند. این جزیره زیستگاه پرندگان متنوع و مارمولک ها است با این وجود هیچ جانور بزرگی در آن زندگی نمی کند. برخی از تالاب های ایبیزا و فرمنترا به عنوان زیستگاه پرندگان آبزی و مهاجر شناسایی شده اند و آنجا مملو از پرندگان مهاجر از سایر کشورها مشاهده می شود. برای سفر به این منطقه توریستی نیاز به ویزای اسپانیا می باشد.

در جزیره ایبیزا برای اقامت هتل هایی که به مرکز شهر ایبیزا نزدیک هستند انتخاب کنید. محله های پلایا دن بوسا، فیگرتس و تالامانکا گزینه های خوبی هستند زیرا هم به مرکز شهر نزدیک هستند و همینطور کلاب های خوبی در آنجا وجود دارد. اما از اقامت در محله‌ سان آنتونیو پرهیز کنید زیرا مملو از دانشجوهای پر سر و صدا هستند و ممکنه تعطیلات رویایی شما با رفت و آمد و صداری شان تعطیلات شما را خراب کنند. اگر در جزیره ایبیزا قصد شرکت در کلاب ها را دارید، پس عجله کنید و قبل از سفرتان بلیط کلاب مورد نطرتان را رزرو کنید. البته فراموش نکنید که برنامه‌ کلاب های ایبیزا هر سال عوض می شوند. شما می توانید بلیط هر کلاب یا خواننده ای را که دوست دارید انتخاب کنید و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد اغلب کلاب ها بلیط شما رو وقتی که به ایبیزا برسید به درب هتلتون ارسال می کنند.

آشنایی با جزیره ایبیزا

این فرودگاه در ابتدا برای اولین بار در جنگ داخلی اسپانیا مورد استفاده قرار گرفت و در ابتدا به عنوان یک فرودگاه موقتی معرفی شد. بعد از اتمام جنگ های داخلی دیگر از این فرودگاه استفاده نشد تا اینکه در سال 1940 میلادی برای پروازهای داخلی و بین المللی شروع به فعالیت کرد اما چندی نگذشت که دوباره در سال 1951 کاملا تعطیل شد. فرودگاه ایبیزا به مدت 8 سال کاملا بسته بود و از آن در هیچ استفاده ای نمی شد تا این که بالاخره در سال 1958 تصمیم به افتتاح دوباره آن کردند و مورد بازسازی قرار گرفت چند ماه بعد در همین سال فرودگاه فعالیت خود را با پروازهای داخلی از پالما، بارسلونا، والنسیا و مادرید شروع کرد.

این فرودگاه میانگین سالانه بیش از 5 میلیون مسافر را جا به جا می کند، این رقم برای کشور اسپانیا خلی کم است چون اکثر پروازهای بین المللی فرودگاه ایبیزا موقتی و فصلی هستند به عنوان مثال می توان به  پروازهای مستقیم به دوبلین در ایرلند و یا پرواز به بازل فرودگاه ولوز، پراگ، بروکسل، فرودگاه کلن و لندن فرودگاه گاتویک اشاره کرد. فرودگاه بین المللی ایبیزا دارای یک ترمینال واحد در این فرودگاه می باشد. در این ترمینال هم پروازهای ورودی و هم پروازهای خروجی چه در سطح داخلی و چه در سطح بین المللی صورت می پذیرد. این فرودگاه پس از بازگشایی مجدد به سرعت شروع به پیشرفت و توسعه کرد و بخش های حمل و نقل شهری خود را افتتاح کرد. مسافران فرودگاه ایبیزا می توانند از امکاناتی همچون رستوران ها و کافه ها، فروشگاه های خرید سوغاتی، کابین مخصوص افراد سیگاری، چک این مجزا، اینترنت پر سرعت و رایگان استفاده کنند.

تابستان ها در جزیره ایبیزا هوا بسیار معتدل است و به طور کلی میانگین دمای هوا بین 20 تا 30 درجه سانتی گراد تغییر می کند. البته این دما مربوط به روز است و در شب میانگین دمای هوا تا 22 درجه سانتی گراد می رسد و هوا کمی خنک تر می شود. معمولا فصل تابستان یکی از بهترین زمان ها برای سفر به جزیره ایبیزا است چون علاوه بر هوای مطلوبی که دارد، فستیوال Barruguet و فستیوال تئاتر خانوادگی هم برگزار می شوند. در فصل زمستان چون دمای هوا کاهش پیدا می کند و هوا سرد و برفی می شود، به همین علت که آمار گردشگران در این فصل کاهش پیدا کند. جهت تعیین وقت سفارت اسپانیا با ما در ارتباط باشید.

آب و هوای جزیره ایبیزا

یکی از مهم ترین دلایل سفر به ایبیزا استفاده جاذبه های تفریحی این جزیره است زیرا این جزیره جزء جزایر تفریحی دنیا به شمار می رود که طرفداران زیادی هم دارد. سواحل زیبای ایبیزا مشهورترین جاذبه های کشور اسپانیا است که برخی از آنها به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند.

قطعا اصلی ترین دلیل برای سفر به ایبیزا لذت بردن از سواحل این جزیره بی نظیر آن است. ایبیزا بیش از 40 جزیره دارد که هر سلیقه ای را پوشش می دهد. هر کدام از سواحل ایبیزا زیبایی های مخصوص به خود را دارند در میان آنها ساحل بنیراس، با آب‌ سبز آبی و شن های سخت بیشترین بازدیدکننده را دارد. بعد از آن ساحل کالا دن سرا رتبه دوم را دارد، این ساحل کوچک به شکل بیضی می باشد و جزء سواحل شمالی ایبیزا محسوب می شود.

قطعا آب های شفاف و آبی ایبیزا، شما را وسوسه می کند تا ورزش های آبی متعدد این جزیره را امتحان کنید. پاراسیلینگ، جت اسکی، ویندسرفینگ، ویک بوردینگ، اسنورکلینگ، کایاک سواری و ماهیگیری در دریای عمیق تنها بخشی از این ورزش های این جزیره هستند. با توجه به اینکه عمق آب اطراف جزایر کم است می توانید با خیال راحت شنا کنید.

ورزش‌ های آبی

ایویسا دالت ویلا قدیمی ترین بخش از شهر ایبیزا بوده که به دستور دولت، به عنوان منطقه‌ حفاظت شده اعلام شده است. کلیسای سانتا ماریا دی یکی از کلیساهای معروف جهان است که در اینجا قرار دارد، این کلیسا قدمت تاریخی زیادی دارد و متعلق به قرن 14 ام میلادی می باشد. در همین حوالی شما می ‌توانید از گورستان چند هزار ساله‌ نکروپولیس پوچ دس مولینز بازدید کنید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

Prev Post

بارسلونا

Next Post

ایران

آشنایی با جزیره ایبیزا (Ibiza island) در اسپانیا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا