نرم افزار

دانلود نرم افزار LRTimelapse v5.5.8.0 ویرایش، رندر و ساخت تصاویر TimeLapse

دانلود نرم افزار LRTimelapse v5.5.8.0 ویرایش، رندر و ساخت تصاویر TimeLapse

دانلود نرم افزار LRTimelapse تدوین و ساخت تصاویر TimeLapse و یک راه حل جامع برای رندر این تصاویر با استفاده از موتور Lightroom و Camera RAW

دانلود نرم افزار LRTimelapse v5.5.8.0 ویرایش، رندر و ساخت تصاویر TimeLapse

دوربینهای فیلمبرداری استاندارد معمولا نرخ فریم تصویربرداری بین ۱۵ تا ۳۰ فریم در ثانیه دارند. به عبارتی وقایع روبروی لنز خود را با ثبت تصاویر متوالی در بازه‌های زمانی ۱/۱۵ تا ۱/۳۰ ثانیه ثبت می‌کنند که با در کنار هم قرار دادن این تصاویر ویدیو نهایی حاصل می‌شود. در این بین حرکاتی نیز هستند که به دلیل سرعت بسیار بالا معمولا توسط دوربین ثبت نمی‌شوند و از دید آنها مخفی می‌مانند. به عنوان مثال می‌توان به مواردی نظیر شلیک گلوله یا ترکیدن بادکنک اشاره کرد.

برای فیملبرداری حرفه‌ای از این صحنه‌ها به منظور تجزیه و تحلیل حرکت، برخورد و واکنشها که عمدتا در موارد علمی و پژوهشی مورد استفاده قرار می‌گیرند از دوربینهای فیلمبرداری با نرخ فریم بسیار بالا که بعضا به ۶۰.۰۰۰ فریم در ثانیه نیز می‌رسند استفاده می‌کنند. در این روش پس از فیلمبرداری با نرخ فریم بالا تصاویر دریافتی با نرخ فریم معمولی نمایش داده می‌شوند. به این ترتیب می‌توانید درک دقیقی از رخدادهای صورت گرفته داشته باشید. در این صورت این گونه به نظر می‌رسد که تصویر به صورت صحنه آهسته در حال پخش است.

البته یک حالت مخالف دیگر نیز در صنعت فیلمبرداری وجود دارد که به تصویربرداری از حرکات آهسته و ثبت رخدادهایی که در دوره‌های طولانی از زمان به وقوع می‌پیوندند مانند فرآیند رشد، شکوفا شدن گل، فساد میوه‌ها، طلوع آفتاب، حرکت ابرها، نمایش روند گذر زمان و سیر افزایش یا تردد جمعیت به خصوص در فیلمهای مستند و در برخی موارد فیلمهای سینمایی می‌پردازد. این شیوه تصویربرداری که به تصویربرداری TimeLapse (تصویربرداری زمان‌گریز) معروف است این امکان را به شما می‌دهد تا در بازه‌های زمانی نسبتا بلند مثلا ۱ فریم در ثانیه و در شرایط خاص در بازه‌های زمانی بزرگتر تصاویر مورد نظر را ثبت کنید و با قرار دادن آنها در کنار یکدیگر و نمایش با تعداد فریمهای استاندارد حرکتی نرم و هموار و قابل درک از رخدادهای صورت گرفته را داشته باشید.

مزیت این تکنیک این است که حتی با دوربینهای فیلمبرداری و عکسبرداری معمولی و حتی گوشی‌های موبایل هم می‌توانید برای تصویر‌برداری به این روش کمک بگیرید. تمام آنچه شما نیاز دارید یک سیستم برنامه‌ریزی یا اپلیکیشن ثبت تصاویر دوره‌ای در بازه‌های زمانی مورد نظر است. به همین دلیل این تکنیک جدید تصویربرداری برای بسیاری از عکاسان، فیلم‌سازان و هنرمندان بسیار هیجان‌انگیز است. زیرا با کمترین امکانات می‌توانند ویدیوهای تایم‌لپس زیبا و بی‌نظیری را ثبت کنند.

LRTimelapse نرم افزاری قدرتمند برای تدوین و ساخت تصاویر TimeLapse و یک راه حل جامع برای ویرایش، اعمال کلید فریم، درجه‌بندی و رندر این تصاویر با استفاده از موتور نرم افزارهای Adobe Lightroom و Adobe Camera RAW است. ال‌آر-تایم‌لپس این امکان را به شما می‌دهد تا با درجه‌بندی توالی‌های گذشت زمان در گردش کار برنامه‌های لایت‌روم و کمرا‌رو و تنظیم پارامترهای زمانی اقدام به فریم‌بندی تصاویر ثبت شده، اصلاح تصاویر در انتقالهای زمانی دارای نور محیطی متغیر مانند انتقال شب به روز و رندر حرفه‌ای توالی نهایی در قالب فرمتهای استاندارد ویدیویی نظیر MP4/H.264/H.265/HEVC و فرمتهای Prores 4:4:4 و ۴:۲:۲ با کیفیتهای ۸K و فراتر از آن کنید.

نرم افزار LRTimelapse سازگاری و همپوشانی کاملی با نسخه‌های مختلف نرم افزار Lightroom و Camera RAW دارد. علاوه بر آن امکان تعامل با نرم افزار Bridge برای مدیریت تصاویر ثبت شده و نیز نرم افزار After Effects برای اعمال جلوه‌های ویژه را به شما می‌دهد.

منبع

دانلود نرم افزار LRTimelapse v5.5.8.0 ویرایش، رندر و ساخت تصاویر TimeLapse
softsara.ir

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا